Zakumaj.pl

Naszyjnik wykonany z kredek – jak zrobić?

Naszyjnik wykonany z kredek – jak zrobić?

Chcesz zachwycić swoje koleżanki unikatową biżuterią? Nic prostszego. Odwiedź najbliższy sklep papierniczy lub dział z artykułami szkolnymi w hipermarkecie i kup pudełko kredek. Brzmi nieco dziwnie? Noszenie ozdób wykonanych z rzeczy, które były nam bliskie w dziecięcych czasach, nie jest niczym wstydliwym. Przeciwnie, to bardzo urocze rozwiązanie. Przerobienie ukochanego narzędzia do kolorowania w fantazyjny naszyjnik nie jest niczym trudnym. Wystarczy, że poświęcisz na to chwilę. Zainteresowana? Zapoznaj się z zamieszczoną poniżej instrukcją i ciesz się wspaniałym naszyjnikiem.

 • Odcinanie końcówek

  Odcinanie końcówek

  Na początek musisz zestrugać swoje kredki tak, aby miały ładne, gładkie rysiki. Przy pomocy piłki do drewna utnij część kredki z zaostrzonym końcem. Jaką wysokość wybierzesz, zależy od ciebie. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest kawałek o długości 5 cm. Miejsca, które odcięłaś, powinnaś oszlifować papierem ściernym.

 • Wiercenie otworków

  Teraz przyszedł czas na wiercenie. Załóż do wiertarki cienkie wiertło i ostrożnie zrób otworki w każdej z wybranych przez ciebie kredek. Pamiętaj o tym, by wiercić delikatnie, gdyż kredki łatwo pękają, a przecież nie chcesz zaczynać wszystkiego od nowa.

 • Nawlekanie

  Nawlekanie

  Gdy skończysz już robić otworki w swoich koralikach, przyszedł czas na połączenie ich z żyłką, muliną lub innym materiałem, na którym można je zawiesić. Skończyłaś nawlekanie? To dobrze, twój całkiem nowy, niepowtarzalny i nietuzinkowy naszyjnik jest już gotowy do założenia.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania naszyjnika będą ci potrzebne:

piłka do cięcia drewna

kredki

papier ścierny

strugaczka

żyłka / mulina / gumka

wiertarka

cienkie wiertło