Zakumaj.pl

O czym nie rozmawiać z mężczyzną na pierwszej randce?

O czym nie rozmawiać z mężczyzną na pierwszej randce?

Pierwsze randki to takie spotkania, które są bardzo emocjonujące – radość, podekscytowanie, ciekawość oraz zdenerwowanie mieszają się ze sobą, tworząc bardzo wybuchową mieszankę. Z jednej strony, to nic takiego, gdyż randka do niczego nie zobowiązuje, z drugiej zaś, każdy chciałby pokazać się z jak najlepszej strony i nie zaliczyć żadnego faux-pas. Zresztą jeśli facet choć trochę nam się spodoba, to przecież liczymy na to, że zaprosi nas ponownie. Jednak aby tak się stało, musimy pilnować swojego języka. Czego nie mówić na pierwszej randce? Sprawdź koniecznie.

 • Plany na przyszłość

  Zakazanym tematem na pierwszej randce są twoje osobiste plany na przyszłość. Rzecz jasna, możesz trochę poopowiadać, jak widzisz swoją karierę za kilka lat, jeśli taki temat się nawinie. Jednak nigdy nie wspominaj o tym, czy chciałabyś wyjść za mąż oraz ile dzieci chciałabyś mieć. Nie chodzi tutaj nawet o to, że mężczyzna mógłby nie podzielać twoich planów. Najzwyczajniej w świecie wystraszyłabyś go swoimi słodkimi wizjami bawienia gromadki własnych pociech, a potem wnuków.

 • Wspominanie innych facetów

  Wspominanie innych facetów

  Najczęściej mówi się, że na pierwszej rance nie powinno się rozmawiać o byłych facetach. Jest to niemalże oczywista oczywistość. Nie powinnaś mówić, że cię zdradzili, skrzywdzili, odeszli bez powodu, ale także nie porównuj siedzącego obok ciebie mężczyzny do swoich ex, nawet jeśli ten pierwszy wypada w tym porównaniu jak najbardziej korzystnie. Poza tym nie wspominaj także o innych facetach, z którymi randkujesz lub randkowałaś. Nikt nie lubi zbyt dużej konkurencji, zwłaszcza w tej dziedzinie.

 • Jego sytuacja finansowa

  Czasem, nawet całkiem niespostrzeżenie, zaczniemy drążyć temat, który spowoduje, że nasz partner źle o nas pomyśli. Jednym z takich tematów jest zasób jego portfela. Pytanie o to nie powinno się pojawić na pierwszej randce. Oczywiście, możecie rozmawiać o jego pracy, jeśli on sam zacznie taki temat, ale nie staraj się dowiedzieć, ile zer wpływa co miesiąc na jego konto – to sprawi, że wyjdziesz na materialistkę. Raczej wykaż zainteresowanie tym, co robi, niż tym, ile zarabia.

 • Tematy polityczne

  Tematy polityczne

  Jak pewnie sama doskonale wiesz, tematy polityczne zawsze są kością niezgody i stanowią podstawę wszystkich mniej lub bardziej poważnych kłótni rodzinnych. Ile to już razy twój tata pokłócił się ze swoim bratem czy szwagrem o to, kto powinien wygrać wybory oraz która partia polityczna chce dla Polski lepiej? Również ty uważaj na takie tematy podczas pierwszej randki. Różnice w poglądach nie są niczym złym i wiele osób je ujawnia, a nadal tworzą bardzo szczęśliwe oraz udane związki. Jednak takie tematy nigdy nie powinny wypływać od razu, gdyż to może spowodować, że pomimo innych rzeczy, które was łączą, już nigdy się nie zobaczycie.

 • Nie wyżalaj się

  Kobiety nie lubią niczego w sobie dusić i mają tendencję do wyżalania się. To dobrze, gdyż takie zachowanie jest zdrowe i pomaga ulżyć w kłopotach, ale nie powinno mieć miejsca na pierwszej randce. Nie opowiadaj nowemu znajomemu o problemach w pracy, kłótni z przyjaciółką, chorobie mamy. Nawet jeśli te tematy bardzo cię teraz zajmują, to nie one powinny stanowić część waszej rozmowy. Postaraj się, aby być na randce jak najbardziej pozytywna oraz uśmiechnięta. Bolesna prawda jest taka, że nikt nie lubi smutasów, mruków i gburów, a na taką wyjdziesz, jeśli przez całą randkę nic tylko będziesz się smucić.