Zakumaj.pl

Jak wykonać ocieplacz na kubek ze skarpety?

Jak wykonać ocieplacz na kubek ze skarpety?

Idealne na długie, chłodne, zimowe wieczory są gorąca czekolada, herbata albo kawa. Z reguły to właśnie po takie napoje sięga się o tej porze roku. Niejednokrotnie jest jednak tak, że płyn ma idealną temperaturę, ale naczynie jest tak rozgrzane, że nie można go utrzymać w dłoniach. Oczywiście osoby, które używają kubeczków z uchem, nie znają tego problemu. Są jednak tacy, którzy pomimo wygodnego uszka lubią obejmować naczynie oburącz. Najgorzej jednak jest, gdy nie ma za co chwycić kubka. I właśnie w takich przypadkach najbardziej przydaje się ocieplacz na kubek. Nie tylko ochroni twoje ręce przed poparzeniem, ale także będzie ciekawą ozdobą. Może również stać się świetnym prezentem dla bliskiej ci osoby.

 • Skarpeta

  Skarpeta

  Wybierz sobie skarpetkę, która będzie miała ładny kolor i najlepiej, żeby była nieużywana. Potem odmierz od górnego ściągacza, kierując się w dół, 3 cm materiału. W miejscu, w którym wypada ta długość, narysuj sobie kropkę albo kreseczkę.

 • Przecinanie

  Miejsce, które zaznaczyłaś kreską, jest twoim wyznacznikiem do przecięcia skarpety w poprzek. Staraj się przy tym nie uciąć jej za bardzo pod skosem, bo później będziesz zmuszona do wyrównania ocieplacza.

 • Ozdoba z filcu

  Ozdoba z filcu

  Z filcu wytnij kółko oraz kilka prostokącików, z których powstanie śnieżynka. Jeżeli masz talent plastyczny, możesz pokusić się o wycięcie całego płatka śniegu. Przyklej go do skarpetki, używając kleju do tkanin.

 • Guzik i gotowe

  Na środek śnieżynki przyklej wybrany przez siebie guzik. Poczekaj, by klej dobrze związał się z materiałem i ozdobą. W momencie, gdy będziesz mieć pewność, że klej wysechł, będziesz mogła cieszyć się z ocieplacza. Oczywiście zrobiony przez ciebie drobiazg możesz także podarować komuś w prezencie.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia ocieplacza będą ci potrzebne:

nowa, nieużywana skarpetka

guzik

biały filc

nożyczki

klej do tkanin

linijka lub metr krawiecki