Zakumaj.pl

Oryginalna maska na bal karnawałowy

Oryginalna maska na bal karnawałowy

Karnawał to czas na zabawę, świętowanie i radość. Jednym ze stałych etapów są bale karnawałowe organizowane przez znajomych lub w hotelach i restauracjach. Obowiązkowym elementem na takim balu jest maska, która ukryje tożsamość imprezowicza. Oto pomysł, jak przygotować ją samodzielnie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Przed przystąpieniem do działania trzeba zebrać wszystkie niezbędne do tego przedmioty, czyli:
  * papier ozdobny do drukowania,
  * nożyczki,
  * ołówek,
  * pędzel,
  * farby akrylowe,
  * brokat w kleju,
  * klej,
  * klej w pistolecie,
  * cienki patyk,
  * cekiny, diamenciki, perełki,
  * wstążka,
  * krepina.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wykonanie maski należy rozpocząć od przygotowania bazy. Jest to możliwe po pobraniu odpowiedniego szablonu. Można wybrać jeden i powiększyć go w dowolny sposób (albo pomniejszyć), a następnie wydrukować na papierze ozdobnym i wyciąć, łącznie z otworami na oczy.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Jeżeli maska ma mieć kilka kolorów, wówczas niezbędne jest zaznaczenie ołówkiem, które fragmenty mają być w innej barwie. Wystarczy ołówkiem narysować odpowiednie kształty. Po zrobieniu tego można przejść do nakładania farb. Na bal karnawałowy najlepiej nadają się srebrne i złote kolory.Pomalowaną maskę należy pozostawić do wyschnięcia, a gdy wyschnie, również tył ozdoby pomalować na jednolitą barwę, np. na biało lub na czarno. Zamiast farb można używać kredek oraz mazaków.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Maska powinna połyskiwać, a więc warto pokryć jej całość albo niektóre części brokatem w kleju i poczekać aż wyschnie.Następnym krokiem jest ozdobienie maski cekinami, perełkami, diamencikami, krepiną, wedle własnej wizji i upodobań. Warto jednak zachować umiar, żeby maska nie była przesadnie przeładowana dekoracją.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Patyczek owinąć tasiemką. Przykleić ją na obu końcach, a następnie używając kleju z pistoletu, przykleić patyczek do maski – na środku albo na którymś z boków. Pozostawić do wyschnięcia.Kiedy patyk całkiem wyschnie, maska nadaje się do użycia i ukrywania twarzy przez cały bal. Powodzenia!