Zakumaj.pl

Jak pomalować paznokcie w kotki?

Jak pomalować paznokcie w kotki?

Zobaczyłaś kotka na czyichś paznokciach i sama zapragnęłaś dochować się własnego miotu kocich słodziaków? Powinnaś więc skorzystać z poniższego tutorialu. Dzięki niemu dowiesz się, jak krok po kroku przyozdobić swoje paznokcie pięknymi futrzakami.

 • Baza

  Pomaluj paznokcie lakierem w kolorze nude lub białym. Jeżeli masz słabo kryjący lakier, nałóż drugą warstwę. Poczekaj, aż paznokcie wyschną.

 • Kocia głowa

  Paznokieć mniej więcej do połowy pomaluj na czarno. Postaraj się zaokrąglić fragment na środku paznokcia, tak jakbyś malowała miejsce w pobliżu nasady. Jeśli nie wyjdzie ci idealnie za pierwszym razem, nie przejmuj się. Do perfekcji dochodzi się poprzez błędy. Poza tym zawsze będziesz mogła zrobić drobne poprawki pod koniec malowania.

 • Kocie uszy

  Weź jakiś precyzyjny pędzelek i domaluj swojemu kotu uszka. Postaraj się umieścić je blisko krawędzi paznokcia.

 • Oczy

  Aby namalować kotu oczy, powinnaś użyć sondy kulkowej. Możesz również spróbować wykonać dwie białe kropeczki przy użyciu pędzelka.

 • Pyszczek

  Teraz przyszła pora na pyszczek. W tym celu użyj białego lakieru. Wypełnij również wnętrze uszu kotka. Odczekaj chwilę, żeby lakier mógł całkowicie wyschnąć.

 • Nosek

  Aby obdarować swojego kotka noskiem, musisz użyć bardzo cienkiego pędzelka i różowego lakieru. Postaraj się nadać mu kształt trójkąta lekko zaokrąglonego na końcach lub zbliżonego do serca. Namaluj również różową kreskę, która podzieli pyszczek na dwie części.

 • Źrenice i wąsy

  Ponownie musisz użyć najcieńszego z twoich pędzelków. Domalujesz dzięki niemu wąsy i źrenice w oczach kota. Oczywiście musisz odczekać do czasu, aż lakier całkowicie wyschnie.

 • Pozostałe paznokcie

  Pozostałe paznokcie

  W analogiczny sposób musisz przyozdobić pozostałe paznokcie. Kiedy skończysz i będziesz mieć pewność, że lakier na każdym z nich wyschnął, nałóż lakier utrwalający.

Czego potrzebujesz:

Aby pomalować swoje paznokcie w piękne kotki, będziesz potrzebować:

lakieru do paznokci w kolorze cielistym lub białym oraz lakierów w kolorze czarnym i różowym,

precyzyjnego pędzelka do malowania paznokci,

dwustronnej sondy do paznokci, którą możesz również dostać pod nazwą dłutka kulkowego,

lakieru utrwalającego.