Zakumaj.pl

Pomysły na łańcuchy choinkowe

Pomysły na łańcuchy choinkowe

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi konieczność ubrania choinki. Można to zrobić, kupując gotowe ozdoby w sklepie lub zdobyć się na oryginalność i wykonać je samodzielnie. Jedną z najprostszych ozdób, która potrafi zastąpić wszystkie inne, jest łańcuch, który można wykonać niemal ze wszystkiego.

 • Kolorowe koła

  Kolorowe koła

  Prostym sposobem na wykonanie łańcucha jest metoda znana już przez przedszkolaki. Potrzebny jest do niej papier kolorowy, najlepiej kilka zeszytów takiego papieru w formacie A4. Im większa choinka, tym więcej będzie potrzeba. Poza papierem niezbędne są również nożyczki oraz klej. Papier kolorowy tnie się na paski szerokości 1 – 1,5 centymetra od krótszego boku bloku aż do końca. Pierwszy pasek zwija się w kółko i skleja, po czym dokleja się następny pasek, również skleja go w papierowe koło, a następnie tak samo postępuje się z kolejnymi kawałkami papieru, aż do momentu, w którym utworzą łańcuch możliwy do zawieszenia na choince. Ze względu na to, że w bloku papieru zawsze są różne kolory, łańcuch wychodzi wielobarwny, jednak można zdecydować się tylko na jedną barwę. Wówczas trzeba zakupić pojedyncze kartki papieru o danej barwie i z nich wycinać paski do sklejenia.

 • Papierowe serduszka

  Papierowe serduszka

  Nie jest koniecznością posiadanie na choince jedynie gwiazdek lub aniołków, równie efektownie ozdabiają ją łańcuchy w kształcie serduszek. Są one bardzo proste do wykonania. Wystarczy przygotować plik kolorowych kartek – fioletowych, żółtych, czerwonych – nożyczki oraz zszywacz. Z papieru wycina się paski o szerokości 1,5 centymetra. Dwa paski zszywa się ze sobą, a następnie wygina tak, żeby tworzyły kształt serduszka. Następnie należy dodać na dole dwa kolejne paski, zszywając je z końcówką powstałego już serduszka, wygiąć, aby tworzyły odpowiedni kształt i dodawać kolejne aż do stworzenia długiego łańcucha. Po powieszeniu serduszek na choince i dodaniu lampek jeden łańcuch wystarcza za wszystkie bombki oraz inne ozdobniki.

 • Ozdobny makaron

  Ozdobny makaron

  Nieduży makaron w kształcie rurek pustych w środku może stać się bardzo dobrą ozdobą choinkową. Wystarczy przygotować paczkę makaronu, mocny sznurek oraz złotą lub srebrną farbę, w zależności od koloru reszty ozdób choinkowych. Najpierw każdy makaron należy zabarwić na złoty kolor. Zamiast farby można wykorzystać również złoty spray, dzięki czemu szybciej i łatwiej udaje się pomalować dużą ilość makaronu. Należy pamiętać, aby robić to na podkładce z gazety, inaczej meble lub podłoga wokół zostaną pobrudzone. Gdy makaron wyschnie, rozpoczyna się nawijanie go na sznurek. Dodawanie kolejnych elementów spowoduje utworzenie się długiego, błyszczącego łańcucha o ciekawej fakturze.

 • Łańcuch z popcornu

  Łańcuch z popcornu

  Nie jest to jeszcze popularna ozdoba w Polsce, chociaż ze względu na łatwość wykonania zdobywa sobie kolejnych zwolenników. Łańcuch z popcornu nie wymaga wiele. Należy kupić paczkę popcornu do uprażenia oraz przygotować igłę i nitkę. Popcorn przygotowuje się wedle przepisu na opakowaniu, nie soli się go po uprażeniu, lecz nawleka białe ziarenka na sznurek aż do powstania długiego łańcucha. Dobrze wygląda zarówno w wersji białej, jak i kolorowej, dlatego po stworzeniu ozdoby można pomalować go sprayem na srebrny kolor, dzięki czemu będzie wyglądał niczym gwiazdki.