Zakumaj.pl

Pomysły na maseczkę ściągającą do twarzy

5.0 (razem głosów: 3)
Pomysły na maseczkę ściągającą do twarzy

Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Z tego powodu warto 1 – 2 razy na tydzień wykonań maseczkę, która nie tylko oczyści, ale i napnie skórę twarzy, zwęzi pory i poprawi jej koloryt. Niekoniecznie trzeba taką maseczkę kupować, równie dobrze sprawdzają się specyfiki wykonane z domowych produktów.

 • Maseczka z miodu

  Maseczka z miodu

  Miód jest częstym składnikiem maseczek, ponieważ regeneruje, odświeża i działa przeciwbakteryjnie. Potrafi również napinać skórę oraz wpływać pozytywnie na rozszerzone pory. Do wykonania maseczki niezbędne jest zmieszanie miodu, mąki i wody. Proporcje należy dobierać „na oko”, mieszając taką ilość składników, żeby uzyskać gładką papkę, niezbyt wodnistą, do nakładania na twarz. Po nałożeniu powinna ona pozostać na skórze przez 10 minut. Następnie można ją zmyć przy pomocy czystej gąbki i letniej wody, po czym przemyć skórę zimną wodą i wklepać w twarz krem nawilżający.

 • Maseczka z bratka

  Maseczka z bratka

  Pozytywny wpływ bratka na skórę jest ogólnie znany. Herbata z bratka pomaga walczyć z trądzikiem. Z tego powodu jest on elementem ciekawej i skutecznej maseczki ściągającej. Wystarczy zmieszać ze sobą 1 łyżeczkę zmielonych bratków, 1 łyżeczkę suszonego skrzypu polnego i 1 łyżeczkę świeżych drożdży. Drożdże należy rozetrzeć w misce, dodać zioła oraz odrobinę wody przegotowanej, żeby specyfik uzyskał konsystencję łatwą do nałożenia na twarz. Gdy już naniesie się ją na czoło i policzki, należy odczekać 20 minut, po czym dokładnie zmyć.

 • Maseczka z białka

  Maseczka z białka

  Białko jaj również może zostać wykorzystane jako maseczka ściągająca. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy ubić białko z 1 jajka na sztywną pianę, a następnie dodać do niej 3 – 4 krople soku z cytryny albo soku żurawinowego. Wymieszać i nałożyć na całą powierzchnię twarzy, omijając okolice ust oraz oczu. Pozostawić na 10 – 15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia, po czym zmyć chłodną wodą. Na zakończenie warto wetrzeć w twarz krem nawilżający. Zamiast soku z cytryny można dodać również olejku lawendowego, a gdy nie ma się w domu żadnego dodatkowego specyfiku, równie skuteczne będzie nałożenie na twarz samych ubitych białek.

 • Maseczka z drożdży

  Maseczka z drożdży

  Maseczki z drożdży są często polecane na różne dolegliwości skórne. Wygładzają, odżywiają, likwidują wypryski i sprawiają, że skóra jest gładsza. Mają również działanie ściągające i zmniejszające widoczność porów. Żeby przygotować odpowiednią maseczkę, wystarczy zmieszać 1/2 kostki drożdży z mlekiem oraz 4 – 5 kroplami soku z cytryny. Drożdże należy rozetrzeć w misce, dodać 1 łyżeczkę mleka i sok. Jeżeli mikstura nadal jest twarda, dodać mleka, aby osiągnęła konsystencję papki łatwej do nakładania na twarz. Pokryć nią skórę i pozostawić na 10 minut. Zmywać na przemian ciepłą i zimną wodą.