Zakumaj.pl

Pomysły na zaproszenia na imprezę Halloween

3.0 (razem głosów: 1)
Pomysły na zaproszenia na imprezę Halloween

Halloween coraz bliżej, więc nie tylko pomysły na udekorowanie domu powinny być przygotowane, ale również czas wysyłać zaproszenia. W sklepach jest dużo dostępnych wzorów nawiązujących tematyką do święta strachów, jednak warto zaskoczyć gości czymś oryginalnym i zrobić zaproszenia samodzielnie. Wystarczy papier, klej i nożyczki, żeby wykonać zaproszenie zabawne albo pełne grozy.

 • Zaproszenie – trumna

  Zaproszenie – trumna

  Ze względu na to, że Halloween kojarzy się z duchami, strachami oraz jest tuż przed Świętem Zmarłych, tematycznym zaproszeniem będzie takie zaproszenie w kształcie trumny. Wbrew pozorom nie jest ono bardzo trudne do wykonania. Należy zaopatrzyć się w brązowy albo czarny papier, na którym przy pomocy i linijki rozrysowuje się kształt trumny na złożonej na pół kartce papieru tak, żeby po wycięciu tworzyła ona rozkładane zaproszenie. Można sobie pomóc wyszukaniem odpowiedniego wzoru w Internecie. Następnym krokiem jest wycięcie papierowych trumien oraz wpisanie do środka treści zaproszenia z podanym miejscem, datą i godziną rozpoczęcia zabawy. Żeby trumna wyglądała bardziej prawdziwie, można na wierzchu dolepić krzyżyk wycięty z białego papieru technicznego.

 • Zaproszenie – dynia

  Zaproszenie – dynia

  Dynia to najbardziej znany symbol Halloween. Od razu kojarzy się z zabawą i strachami, więc można przygotować zaproszenie, które będzie w kształcie dyni. Niezbędny jest do tego pomarańczowy i zielony papier, klej, ołówek, nożyczki i linijka. Dynię można narysować na pomarańczowym papierze odręcznie, nie trzeba mieć idealnego wzoru, bo i dynie nie są idealne. Należy zaznaczyć również koniuszek i po wycięciu dyni nalepić w jego miejscu kawałek zielonego papieru, żeby imitował zieloną część rośliny. Zamiast klejenia można pomalować tę część zielonym mazakiem albo kredkami. Na dyni można zaznaczyć albo wklęsłe elementy – przy pomocy ołówka – lub domalować czarnym mazakiem straszną minę. Zaproszenie można wykonać jako rozkładane, wówczas przed wycięciem należy złożyć kartkę na pół, albo wyciąć dynie i przykleić z tyłu białą kartkę z niezbędnymi informacjami.

 • Zaproszenia – nietoperze

  Zaproszenia – nietoperze

  Dom strachów kojarzy się z Halloween, a jak dom strachów, to i nietoperze. Właśnie w ich kształcie można wykonać ciekawe zaproszenia. Trzeba zaopatrzyć się w czarne kartki w formacie A4 oraz blok techniczny. Na czarnych kartkach rysuje się kształt nietoperza z rozciągniętymi na boki skrzydłami. Po wycięciu go należy taki sam kształt, chociaż nieco mniejszy, narysować na białych kartkach z bloku technicznego. Białe nietoperze przykleja się z tyłu czarnych i wypisuje. Można zacząć słowami: „Zapraszamy do nawiedzonego domu”.

 • Nawiedzone zaproszenie

  Nawiedzone zaproszenie

  Nie każdy chce się bawić w skomplikowane wycinanki, jednak jest na to sposób. Można przygotować z bloku technicznego – czarnego lub pomarańczowego – prostokąty, na nie nakleić dodatkową kartkę papieru w innym kolorze i pismem przypominającym litery ze starych ksiąg wypełnić wolne miejsce. Zamiast udziwnionego kształtu zaproszenia można wymyślić udziwnioną treść i zacząć od słów „Zapraszamy na ostatnią noc twojego życia”, „Śmiertelniku, zawitaj w naszych strasznych progach”. Powinno to być coś, co wzbudzi dreszczyk u zaproszonego. Zaproszenie warto włożyć do czarnej koperty i wysłać pocztą.