Zakumaj.pl

Prezent na Dzień Kobiet – drewniany tulipan

Prezent na Dzień Kobiet – drewniany tulipan

Dzień Kobiet coraz bliżej i niezbędne jest przygotowanie dla pań jakiegoś drobiazgu. Mężczyźni-tradycjonaliści często poprzestają na bukiecie z tulipanów oraz goździków, jednak jeśli jest się facetem z bogatą wyobraźnią, można podarować ukochanej kobiecie coś innego. Kwiat wykonany z drewna nie tylko będzie ciekawie się prezentował, lecz również posłuży jako długotrwała ozdoba.

 • Jakich elementów potrzeba?

  Jakich elementów potrzeba?

  Żeby przygotować tulipana z drewna dla żony, partnerki, dziewczyny, siostry albo matki, potrzebne są następujące elementy:
  * farby,
  * nożyk do drewna,
  * deseczka o grubości 1cm,
  * wykałaczka długa,
  * klej do drewna,
  * ołówek.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na drewienku narysować ołówkiem kształt tulipana oraz liścia. Tulipan powinien mieć półokrągły kielich zakończony 3 ząbkami imitującymi płatki kwiatów, natomiast liść powinien przypominać łezkę.

  Po narysowaniu kształtów, wyciąć je dokładnie nożykiem do papieru.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Po wycięciu przejść do malowania fragmentów. Kielich tulipana pomalować na czerwono lub różowo – może być również inny, lubiany przez kobietę kolor – liść na zielono, tak samo jak wcześniej przygotowaną wykałaczkę.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  U dołu kielicha kwiatowego, po wyschnięciu farby, zrobić dziurkę. Nie powinna być za duża. Wcisnąć w nią wykałaczkę. Dla pewności można podkleić odrobiną kleju, po czym poczekać, aż wyschnie. Gdy klej zaschnie, do wykałaczki dokleić drewniany listek.Tulipan z drewna jest gotowy, wystarczy tylko dołączyć do niego kartkę z życzeniami i podarować 8 marca.