Zakumaj.pl

Sposób wykonania walentynkowych serduszek

Sposób wykonania walentynkowych serduszek

Czym byłyby walentynki bez serduszek ozdabiających mieszkanie? Dzięki nim znacznie łatwiej poczuć, że ma się do czynienia ze świętem zakochanych. Serduszka są proste do wykonania i można umieścić je wszędzie – na oknie, na drzwiach, na ścianach, nad stołem, przy którym będzie się jadło romantyczną kolację. Im ich więcej, tym bardziej romantyczny nastrój uda się uzyskać.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Aby wykonać serduszka walentynkowe, niezbędne będzie przygotowanie kilku elementów. Wśród nich powinny znaleźć się:
  * papier pergaminowy,
  * kredki woskowe,
  * papier pakowy,
  * temperówka,
  * nożyczki,
  * żelazko.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Papier pakowy rozłożyć na płaskiej powierzchni. Na niego położyć papier pergaminowy i wygładzić dłonią.

  Temperówką naostrzyć kredki w walentynkowych kolorach, czyli czerwone oraz różowe. Przyda się wiele ścinek, więc można z powodzeniem wszystkie wybrane kredki przerobić na kolorowe ścinki.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Uzyskane ścinki położyć na papierze woskowym, rozkładając je na nim równomiernie. Po wykonaniu tego, ułożyć na nich kolejną kartkę papieru pergaminowego, a na nim znów papier pakowy.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Rozgrzać żelazko, po czym przesunąć nim kilkukrotnie po powierzchni papierów. Pod wpływem ciepła kawałki kredek oraz papier pergaminowy połączą się w jedną, kolorową całość.

  Poczekać, aż papier wyschnie, a następnie wyciąć z niego serduszka dowolnej wielkości - małe, średnie, duże. Nadają się one do zawieszenia na oknie, do ozdobienia stołu albo jako dodatek do prezentu walentynkowego.