Zakumaj.pl

Receptura na migdałowy krem do rąk

1.5 (razem głosów: 1)
Receptura na migdałowy krem do rąk

Migdały to niezwykłe pestki – jedne z tych, których nie wyrzucamy, a chętnie zjadamy. Są nie tylko bardzo smaczne, ale i zdrowe, dlatego też wykorzystuje się je w kuchni oraz w kosmetyce. Są one bogate w witaminy, dzięki którym działają przeciwzmarszczkowo oraz ujędrniająco. Po spotkaniu z nimi nasza skóra staje się dużo bardziej elastyczna, dlatego zaleca się je na przykład kobietom mającymi problem z rozstępami. Można używać ich także na inne partie ciała, wymagające dopieszczenia oraz odmłodzenia. Warto zaserwować dłoniom właśnie taką migdałową kurację. Sprawdź koniecznie przepis na krem do rąk z dodatkiem olejku z migdałów.

  • Przygotowanie kremu

    Przygotowanie kremu

    Przygotowanie swojego domowego kremu z samych naturalnych składników rozpocznij od podgrzania wosku pszczelego. Najlepiej zrób to w taki sposób, w jaki rozpuszczasz czekoladę w kąpieli wodnej, czyli na parze. Kiedy wosk już się roztopi, dodaj do niego nasz migdałowy olejek i zamieszaj. Oddzielnie należy zmieszać wodę różaną z olejkiem kokosowym. Weź inne naczynie i zrób to bardzo dokładnie, aż do uzyskania jednolitej cieczy. Ostatnim etapem twojej pracy w domowym laboratorium kosmetycznym będzie połączenie bazy migdałowej z bazą kokosową.

  • Przelewanie

    Krem teraz należy przelać. Najlepiej przechowuj go w małym, szklanym słoiczku po kremie do twarzy. Musisz przelać go do naczynia, kiedy będzie jeszcze ciepły od rozpuszczonego wosku pszczelego. Następnie odstaw go na kilka godzin – kiedy całkowicie wystygnie, jego konsystencja stanie się taka, jakiej oczekiwałabyś od kremu. Gotowe!

Czego potrzebujesz:

½ szklanki olejku migdałowego

½ szklanki olejku kokosowego

¼ szklanki wosku pszczelego

¼ szklanki wody różanej

mały słoiczek

Wskazówki:

Krem ten może służyć również jako maseczka odmładzająca do dłoni. Wystarczy, że nałożysz jego grubą warstwę na dłonie, a potem założysz rękawiczki. Ta kuracja powinna trwać około godziny.