Zakumaj.pl

Smaczne pająki z lizaków na Halloween

Smaczne pająki z lizaków na Halloween

Przekąski na Halloween potrafią być wyjątkowo kreatywne. Nie tylko kupne, ale również te, które można zrobić samodzielnie. Jednymi z ciekawszych są pająki, proste, zabawne i nadające się zarówno na ozdobę, jak i do jedzenia. Szczególnie mocno ucieszą dzieci, które są wielbicielami lizaków.

 • Niezbędne składniki spożywcze

  Niezbędne składniki spożywcze

  Przed rozpoczęciem pracy nad pająkami trzeba przygotować odpowiednie składniki. Są wśród nich przede wszystkim:
  * lizaki kulki, np. Chupa Choops,
  * klej,
  * ruchome oczka,
  * wyciory kolorowe (do zakupienia w sklepie papierniczym).
  Lizaków należy przygotować tyle, ile chce się mieć pająków.

 • Pierwszy krok

  Na początku warto podjąć decyzję o tym, jak ma wyglądać pająk. Dotyczy to przede wszystkim liczby posiadanych przez niego odnóży. Bardzo efektownie prezentuje się pająk z głową z lizaka oraz z 8 odnóżami.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Jeżeli wyciory są długie, najlepiej przeciąć je na pół. Za długie nogi nie będą wyglądały zbyt ładnie i pająk będzie przypominał niekształtnego potwora. Krótsze nóżki będą wyglądały lepiej. Po przygotowaniu wyciorów do ich środka przyłożyć patyczek lizaka.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Jeden wycior daje 2 nogi pająka. Chcąc uzyskać ich 8, należy owinąć wokół patyczka 4 kawałki wyciora. Można wybrać po jednym kolorze dla każdego pająka albo mieszać kolorystycznie, żeby ozdoba była ciekawsza.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Do główki pająka, czyli lizaka, przytwierdzić po dwa ruchome oczka. Zazwyczaj mają one klej na sobie, jednak jeśli go nie posiadają, można użyć kleju z pistoletu lub Super Glue. Wtedy niezbędne jest uważanie na palce.Tak wykonane pajączki można poustawiać w różnych miejscach stołu jako ozdobę do zjedzenia dla każdego chętnego.