Zakumaj.pl

Prosty sposób na pyszny omlet z pomidorami

Wymagany czas: 15 min.
Prosty sposób na pyszny omlet z pomidorami

Omlet z pomidorami zamienia każde śniadanie w prawdziwą ucztę, gwarantując delikatny warzywny smak. Jest odpowiedzią na pytanie, z czym zjeść omlet oraz jak urozmaicić jego podstawowy smak, który – nie ukrywajmy – po pewnym czasie może się znudzić. W takiej sytuacji skorzystanie z poniższego przepisu na urozmaicone danie jest najlepszym wyjściem.

 • Jakich składników potrzebujesz?

  Jakich składników potrzebujesz?

  Żeby omlet z pomidorami ziścił się na talerzu, konieczne jest przygotowanie odpowiednich składników, do których zaliczają się:

  * 4 jajka,

  * 1 cebula,

  * 1 pomidor,

  * 1 łyżka masła,

  * 30 ml mleka,

  * sól.

  Zamiast mleka można użyć także śmietanki kremowej, wtedy omlet jest bardziej delikatny w smaku.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Na patelni rozgrzać odrobinę masła. Cebulę obrać z łupinki i pokroić w kostkę, po czym wrzucić na patelnię, żeby przypiekła się na złoty kolor. Gdy osiągnie odpowiednią barwę, wtedy zdjąć ją z patelni i przełożyć do osobnej miseczki.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Przygotowanego pomidora sparzyć wrzątkiem i obrać dokładnie ze skórki. Nad miską lub nad zlewem ścisnąć go mocno w dłoniach, pozbawiając go w taki sposób zarówno nadmiaru wody, jak i zbędnego miąższu z pestkami. Po pozbyciu się wilgoci z warzywa pokroić pozostałą część w kostkę.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Do większej miski wbić jajko, wlać mleko i dodać szczyptę soli. Rozpocząć mieszanie trzepaczką, aby składniki połączyły się oraz lekko spieniły.Na patelni rozgrzać pozostałe masło, a następnie przelać masę jajeczną na środek ciepłego naczynia, zaczynając ją podgrzewać na niewielkim ogniu. Po 30 sekundach zamieszać szpatułką jajka i dopiero wtedy wrzucić do nich pomidory wraz z cebulą. Omlet powinien zacząć ścinać się teraz, ale pod czują obserwacją. Po 4 minutach omlet złożyć na pół, docisnąć łopatką i smażyć jeszcze przez 1 – 2 minuty. Od razu po zdjęciu z patelni ozdobić kawałkiem chleba oraz zabrać się do jedzenia.