Zakumaj.pl

Ciekawy sposób na zrobienie bałwanka z żarówki

Ciekawy sposób na zrobienie bałwanka z żarówki

Nie tylko papierowe ozdoby mogą urozmaicić dom przed świętami. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na ozdobienie domu z myślą o Bożym Narodzeniu albo zimie, która zachęca do wykonywania ciekawych ozdób. Jedną z nich są bałwanki. W poniższym artykule przedstawiamy sposób na zajęcie dziecku nudnego popołudnia poprzez wspólne wykonanie bałwanka z żarówki.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby bez problemu stworzyć bałwanka, potrzebne będą niezbędne elementy. Wśród nich najważniejsze są:
  * żarówka (przypominająca gruszkę),
  * 3 czarne guziki, małe,
  * 2 koraliki czarne,
  * 1 koralik czerwony,
  * 5 cm wstążki wąskiej,
  * srebrna nitka,
  * srebrny lakier do paznokci,
  * igła,
  * gumka kapeluszowa,
  * czerwona skarpetka dziecięca,
  * piłeczka pingpongowa,
  * klej,
  * farba śnieżna.

 • Etap pierwszy

  Chwycić piłeczkę i zrobić w niej dziurkę, która będzie wielkości gwintu żarówki. Trzeba móc swobodnie nałożyć jedną na drugą, ale tak, żeby piłeczka nie spadała. Po zrobieniu dziurki przymierzyć, czy pasują do siebie, a następnie posmarować gwint klejem i ponownie przyłożyć piłkę do żarówki. Pozostawić do całkowitego zaschnięcia kleju.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Powierzchnię żarówki przetrzeć ściereczką lekko nasączoną alkoholem. Pozwoli to na lepsze trzymanie się farby na szklanej powierzchni. Wysuszyć, a w tym czasie przygotować śnieżną farbę z połączenia białej farby z piaskiem. Należy łączyć je aż do uzyskania jednolitej pasty. Pomalować nią żarówkę. Na czas wysychania położyć piłeczkę w kubku na jajka na miękko, żarówką do góry. Gdy żarówka wyschnie, w taki sam sposób pomalować piłeczkę.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Skarpetkę dziecięcą przeciąć powyżej rozszerzenia na piętę. Brzegi wywinąć i przy pomocy nitki uformować czapeczkę. Przykleić ją do piłeczki pingpongowej, która stanowi główkę bałwanka.Po przyklejeniu czapki należy przykleić czarne koraliki jako oczy, czerwony jako usta, a do tego marchewkowy niosek, najlepiej formując go z modeliny.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Z kawałka materiału zrobić szaliczek i owinąć nim złączenie pomiędzy żarówką a piłeczką. Poniżej szalika przykleić guziczki.Przeciąć ochronną warstwę kabla, wywijając kable na boki, żeby tworzyły rączki bałwanka. Pomalować je na srebrny kolor lakierem do paznokci, poczekać, aż wyschną. Następnie przykleić kabek pod szaliczkiem, tak żeby tylko ręce wystawały. Na zakończenie na czapeczce umieścić gumkę kapeluszową, żeby zawiesić ozdobę na choince.

Ostrzeżenia:

Ze względu na konieczność pracy z kablem i z żarówką bałwanek powinien być wykonywany pod nadzorem rodziców.