Zakumaj.pl

Czemu dzieci nie chcą jeść zdrowej żywności?

Czemu dzieci nie chcą jeść zdrowej żywności?

Mało które dziecko chętnie jada warzywa i owoce od początku. Częściej kręci nosem i mówi, że nie tknie podanego mu dania. Jednak prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia malucha jest już nie tylko brak warzyw w diecie, lecz sama dieta. Zamiast zdrowego pokarmu znajdują się w niej szkodliwe produkty i warto poznać, dlaczego tak jest.

 • Gotowe produkty

  Gotowe produkty

  Makaron, gotowa lasagne, gotowa pizza, nuggetsy mrożone to proste potrawy do przygotowania. Wystarczy 30 minut i trafiają na stół. Niestety, w nadmiarze są szkodliwe dla dziecka, powodują, że przybiera na wadze i nie dostaje wszystkich niezbędnych produktów odżywczych.Istotnie, mrożone produkty lub takie, które łatwo przygotować, oszczędzają czas po pracy, jednak istnieje wiele dań, które z powodzeniem można wykonać szybko, a są znacznie zdrowsze. Będzie to z pewnością z korzyścią dla zdrowia dziecka, a gdy zobaczy, że rodzice jedzą takie dania, samo chętnie zacznie.

 • Zachęcające reklamy

  Zachęcające reklamy

  Dzieci są bardzo podatne na reklamy i często chcą ciastka, soki, batoniki, które są reklamowane w telewizji. Rodzice nie wszystkie rzeczy chętnie kupują, jednak gdy jakieś płatki lub jogurty reklamowane są jako bardzo zdrowe dla dzieci, często dają się skusić. Niestety, rzeczywistość jest inna niż w reklamach. Zdrowe i pozbawione cukru ciastka, płatki i jogurty wcale nie są taką esencją zdrowia. Jeżeli przeczyta się dokładnie ich skład, okaże się, że nie są zbyt korzystne dla dziecka. Szczególnie dotyczy to ciastek, chipsów, czekoladek. Takie produkty nie mają szansy być całkowicie wartościowym pożywieniem i maluch nie powinien jeść ich zbyt wiele.

 • Dziecięce zachcianki

  Dziecięce zachcianki

  Wpływ na jedzenie dzieci mają rodzice, zarówno ten dobry, jak i ten niekorzystny. Wielu rodziców uważa, że maluch będzie czuł się kochany tylko wtedy, gdy będą zgadzać się na wszystkie jego zachcianki. Batoniki, kremy czekoladowe, ciastka, czekoladki, kiedy tylko dziecko zapragnie, kanapki ze słodkim kremem zamiast pomidora. Z pewnością cieszy to dziecko, jednak nie jest dobrym sposobem na okazanie miłości przez rodziców. Od czasu do czasu słodki dodatek nie zaszkodzi, jednak podawany codziennie wpływa negatywnie na zdrowie i samopoczucie dziecka. Lepiej pokazać, że kocha się malucha, dając mu to, co pożyteczne i pełne witamin.

 • Od czasu do czasu

  Od czasu do czasu

  Przekonanie, że dziecko od czasu do czasu może zjeść coś niezdrowego, również może powodować pewne problemy. Jaki okres obejmuje to zdanie – raz w tygodniu, raz na 2 – 3 tygodnie? Trudno jest określić, ile razy oraz w jakich porcjach dziecko może jadać coś, co nie jest zdrowe. Niestety, przekonanie, że dzieci nie muszą martwić się kaloriami oraz chorobami jest błędne, ponieważ otyłość, problemy z sercem i cukrzyca wywołana szkodliwym trybem życia i jedzenia dotykają nawet najmłodszych.