Zakumaj.pl

Prosty sposób przygotowania przekąski dla chomika

Prosty sposób przygotowania przekąski dla chomika

Zwierzęta tak jak ludzie lubią przekąski, smakowite dodatki zarówno do posiłku, jak i po nim. Jeśli posiada się w domu małego pupila – chomika – również jemu można przyrządzić coś smacznego. Gdy przygotuje się jedzenie zgodnie z potrzebami zwierzaka, będzie on dostawał podwieczorki nie tylko smaczne, ale również zdrowe, poprawiające kondycję fizyczną chomika pod każdym względem.

 • Czego potrzeba?

  Czego potrzeba?

  Smakołyk dla chomika będzie z pewnością miłym dodatkiem do jadłospisu zwierzaka. Zamiast kupować przekąski, można zrobić je samodzielnie z następujących elementów:
  * 1 kawałek jabłka,
  * 1 kawałek banana,
  * nóż.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Nożem zrobić dziurę w bananie. Może być ona różna w zależności od rozmiaru banana, jak i rozmiaru jabłka, które przygotowało się do wykorzystania. Wycięty fragment banana odstawić na bok, przyda się później, więc nie warto go wyrzucać.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Sięgnąć po kawałek jabłka. Włożyć go w wykonany wcześniej otwór w bananie. Jeżeli nie mieści się zgodnie z planem, można przyciąć jabłko do odpowiedniego rozmiaru. Odcięte resztki zjeść albo wrzucić do miski chomika jako zapowiedź przyszłej przekąski.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po wsunięciu jabłka do środka banana, zakryć miejsce uzyskanym wcześniej bananowym kawałkiem. Następnie przekąskę położyć w ciepłym miejscu – na grzejniku, na piecu – najlepiej układając owoc na folii. Pozostawić tak na 60 minut i dopiero po tym czasie podać chomikowi jako zdrową, pełną witamin i smaczną przekąskę, po którą z pewnością chętnie.Jeżeli chomik lubi inne owoce i warzywa, można przygotowywać inne wersje deseru, wkładając do banana dowolne smakołyki, które będą odpowiadać zwierzakowi.