Zakumaj.pl

Prosty sposób wykonania naszyjnika z gałęzi

Prosty sposób wykonania naszyjnika z gałęzi

Drewno nadaje się do zrobienia biżuterii – może być to zaskakującym faktem, jednak wystarczy raz założyć naszyjnik z tego materiału, aby popaść w zachwyt. Niestety, drewniane naszyjniki nie są takie łatwe do znalezienia w sklepach, zresztą po co chodzić i szukać, skoro można zrobić je samodzielnie. Oto prosta podpowiedź, w jaki sposób.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Wykonanie drewnianego naszyjnika jest możliwe, jeżeli wcześniej przygotuje się odpowiednie elementy, pomiędzy którymi powinny znaleźć się:

  * gałęzie,

  * piła ręczna,

  * klej w pistolecie,

  * kombinerki,

  * łańcuszek,

  * folia sztywna,

  * drewnochron w sprayu.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na podwórku lub w parku nazbierać gałęzie. Jesienią nie jest to problem, ponieważ sporo ich leży pomiędzy jesiennymi liśćmi. Wybrać ładne egzemplarze i przynieść je do domu. Oczyścić, jeżeli są zabrudzone, a jeżeli są wilgotne – osuszyć na kaloryferze. Gotowe do wykorzystania gałązki pociąć piłką na kawałki o szerokości do 1 cm.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kawałeczki drewna ułożyć płasko na stole w dowolny wzór. Można zrobić bardziej rozległy wzór, poziomy, pionowy, okrąg, kwadrat, tylko własna wyobraźnia ogranicza to, co będzie na naszyjniku. Póki drewniane elementy nie są sklejone, można je dowolnie modelować i zmieniać. Jeżeli wzór odpowiada Twojej wizji, przejdź do dalszego etapu działania.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Rozłóż sztywną folię i zacznij przenosić na nią drewniane kółeczka, przyklejając je do folii. W taki sposób przenieś cały wzór, pozostawiając całość do wyschnięcia. Spryskaj środkiem ochronnym do drewna i ponownie poczekaj, aż środek się utrwali. Przytnij folię, żeby znajdowała się jedynie pod drewnem, a następnie zamontuj łańcuszek, przyklejając jeden jego koniec do prawej spodniej strony drewnianego elementu, a drugi koniec do lewej strony. Ponownie poczekaj, aż klej wyschnie. Gdy wszystko trzyma się mocno, można z powodzeniem nosić łańcuszek albo podarować go komuś w prezencie – w sam raz na jesień.