Zakumaj.pl

Tajemniczy koktajl z zieloną herbatą – jak go zrobić?

Tajemniczy koktajl z zieloną herbatą – jak go zrobić?

Zielony koktajl to rzecz idealna dla zdrowia, zwłaszcza gdy jest wykonany z dodatkiem zielonej herbaty, która ma duże właściwości lecznicze. Jest dobry zarówno latem, dla orzeźwienia, jak również zimą, żeby wspomóc organizm borykający się z małą ilością witamin. Znając prosty przepis, można przegotowywać koktajl zarówno na śniadanie, jak i na kolację.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Kolejną, poza właściwościami zdrowotnymi, zaletą zielonego koktajlu jest mała ilość składników, których do niego potrzeba. Niezbędne są jedynie:
  * 1 szklanka herbaty zielonej,
  * 1 banan,
  * 1 garść roszponki,
  * 1 łyżeczka sezamu.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Pierwszym krokiem jest zaparzenie herbaty. Najlepiej zaparzyć liście zielonej herbaty, a nie torebkę ekspresową, ponieważ listki mają znacznie więcej cennych składników, zwłaszcza przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki.

  Aby to wykonać, należy wsypać 1 łyżeczkę herbaty do kubka i zalać go do wysokości 3/4 naczynia, ciepłą, lecz nie wrzącą wodą. Pozostawić do zaparzenia na 3 minuty, a następnie przecedzić.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Zieloną herbatę przelać do blendera. Banana obrać ze skórki i pokroić na plasterki, dodając do herbaty. Wsypać sezam oraz porwane na kawałki listki roszponki. Koktajl nie wymaga cukru, choć jeśli chce się uzyskać słodszy posmak, można wsypać 1 łyżeczkę cukru brązowego albo dodać 1 łyżeczkę miodu.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Zmiksować wszystko aż do osiągnięcia jednolitej konsystencji oraz pojawienia się pianki na powierzchni płynu. To znak, że można przelać koktajl do szklanki. Gdy jest ciepło, warto wrzucić do niego 2 – 3 kostki lodu.Podawać lub popijać od razu, najlepiej przez słomkę. Smacznego!