Zakumaj.pl

W jaki sposób można zabezpieczyć wstążkę przed strzępieniem się?

W jaki sposób można zabezpieczyć wstążkę przed strzępieniem się?

Wstążki... Najczęściej używamy ich, żeby stworzyć jakąś fantazyjną ozdobę albo po to, by ładnie zapakować jakiś prezent. Czasem są również wykorzystywane jako paski do bluzeczek i tunik. Wstążeczki i tasiemki są niezwykle piękne. Mają jednak jedną, poważną wadę – jeżeli je przytniemy, zaczynają się strzępić. Może i są takie panie, którym to nie przeszkadza, ale dla większości z nas wygląda to mało estetycznie. Z własnego doświadczenia wiem, że to niezwykle drażniące właściwość wstążek. Jest jednak na to rada. I to właśnie o tym sposobie będzie ten artykuł. Większość z tasiemek, które możesz kupić w sklepach i pasmanteriach, jest wykonana z włókien syntetycznych. Jeżeli zakupiłaś sobie wstążkę zrobioną z poliestru, nylonu albo innego tworzywa sztucznego, opisana poniżej metoda sprawdzi się doskonale. Zapoznaj się więc z poniższymi informacjami i przejdź do ułatwiania sobie życia oraz przedłużenia żywotności tasiemek, których używasz.

 • Docinanie wstążki

  Docinanie wstążki

  Weź wstążkę i przytnij ją w wybranym przez siebie miejscu. Możesz również użyć takiej, która została docięta wcześniej albo lekko już wystrzępioną. Następnie przygotuj zapalniczkę.

 • Opalanie wstążki

  Opalanie wstążki

  Następnie weź zapalniczkę i zapal ją. Przyłóż ją delikatnie do krawędzi cięcia na wstążce. W momencie gdy stopisz brzegi włókien, przestaną się strzępić. Oprócz tego zaczną się trzymać razem. W tym kroku pamiętaj o tym, by zbytnio nie zbliżać zapalniczki do tasiemki. Możesz stopić jej o wiele za dużo, a także dorobić się na niej bardzo nieestetycznie wyglądających, czarnych smug w miejscu kontaktu płomienia z materiałem.

 • Kosmetyczne poprawki

  Kosmetyczne poprawki

  Teraz pozostało już jedynie oczyszczenie brzegu. Możesz również delikatnie go wyrównać. Metoda zabezpieczania wstążek z użyciem zapalniczki nie okazała się zbyt trudna, prawda? W ten sam sposób możesz ochronić przed niszczeniem wszystkie tasiemki, które masz w domu. Pamiętaj jednak o tym, by nie narażać ich na zbyt bliski kontakt z ogniem, gdyż mogą się przez to zniszczyć.

Czego potrzebujesz:

Do tego zadania będziesz potrzebować:

tasiemkę wykonaną z włókien syntetycznych

nożyczki

zapalniczkę

Ostrzeżenia:

Zanim zaczniesz opalać wstążki, upewnij się, że żadna z nich nie została wykonana z naturalnych materiałów. Jedwabne wstążki w kontakcie z płomieniem zapalniczki z całą pewnością zostaną zniszczone. A przecież nie o to ci chodzi, prawda?