Zakumaj.pl

W jaki sposób świętować Dzień Kobiet?

W jaki sposób świętować Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet obchodzony jest nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, chociaż przybiera to różne formy oraz rozgłos. Bywa nawet częściej pamiętanym świętem niż kobiece urodziny i rocznice ślubu, ponieważ widok innych mężczyzn z kwiatami mobilizuje do przypomnienia sobie, że oto jest ten dzień. Co prawda warto o swoich żonach, matkach, dziewczynach i córkach pamiętać cały rok, jednak 8 marca to dobra okazja, aby docenić je jeszcze bardziej.

 • Dzień Kobiet w Polsce

  Dzień Kobiet w Polsce

  W Polsce Dzień Kobiet był obchodzony szczególnie hucznie w okresie PRL-u. Zakłady pracy, szkoły, wszystkie instytucje doceniały swoje pracownice, wygłaszano mowy, wręczano prezenty adekwatne do tamtych czasów, np. rajstopy, a przede wszystkim każda z pań obowiązkowo dostawała goździka lub bukiet goździków. Nawet teraz, 25 lat od końca epoki Polski Ludowej, są to kwiaty najbardziej kojarzone z tym dniem, chociaż wręcza się je zdecydowanie rzadziej. Dzień Kobiet nie jest już też tak hucznie obchodzony jak dawniej, chociaż większość mężczyzn stara się wręczyć swoim paniom kwiaty lub drobny upominek. Również w firmach różnego rodzaju nadal istnieje zasada, że tego dnia każda z pracownic dostaje chociaż jednego kwiatka, obecnie często są to tulipany.

 • Pamiętaj o tym dniu!

  Pamiętaj o tym dniu!

  Panowie nie zawsze mają pamięć do dat taką, jak oczekują tego kobiety. Rocznice, urodziny bywają zapominane, choć nie ze złej woli. O Dniu Kobiet większość mężczyzn pamięta, jednak dla pewności warto zastosować środki zaradcze, żeby nie zapomnieć. Pomimo tego, że data ta jest wyróżniana w kalendarzu, dobrze jest zaznaczyć ją sobie jeszcze raz dodatkowym kolorem. Jednak najbardziej skuteczną rzeczą jest przypomnienie – albo przez kogoś, albo ustawione w telefonie komórkowym. Telefon ma się zawsze pod ręką, więc ustawienie alarmu z informacją, że Dzień Kobiet już dzisiaj i trzeba przygotować prezent, jest najprostszą metodą, zarówno żeby pamiętać przed, jak i danego dnia. Wtedy łatwiej o zakupienie prezentu.

 • Bukiety

  Bukiety

  Najpopularniejszym dowodem pamięci, który ucieszy tego dnia każdą kobietę, są bukiety lub pojedyncze, ale ładne kwiaty. W zależności od stopnia zażyłości z daną panią można wybrać inny. Dla koleżanek z pracy dobre są niezobowiązujące, pojedyncze kwiatki, z kolei dla żony, dziewczyny lub matki wypada wybrać coś bardziej okazałego. Jeżeli nie ma się pomysłu lub nie wie się, jakie są ulubione kobiece kwiaty, pracownik kwiaciarni z chęcią doradzi, jakie będą odpowiednie na taką okazję.

 • Drobne upominki

  Drobne upominki

  Mile widziane są również upominki, które nie muszą być wielkie, raczej symboliczne. Na Dzień Kobiet nikt nie oczekuje biżuterii, lecz mile widziane są wszelkie czekolady, ciastka, książka ciekawej autorki, a także wspólne wyjście do kina albo zorganizowanie takiego wyjścia dla wybranki serca i jej przyjaciółki. Jest to miły gest i z pewnością zostanie doceniony przez obie panie.