Zakumaj.pl

Zabawny prezent na Dzień Nauczyciela

Zabawny prezent na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela chyba zawsze był świętem obchodzonym z wielką radością, nawet jeśli osoba, którą obdarowujemy, nie budzi naszej sympatii i bliżej jej do postaci Gombrowiczowskiego belfra. W tym dniu znikają wszelkie waśnie pomiędzy uczniami a nauczycielami, milkną echa narzekań na system oświaty, a i uczniom żyje się jakby lżej, gdyż rzadziej pojawiają się przy tablicy. Pojawiają się za to uśmiechy, miłe prezenty i gesty jednodniowego pojednania. Wszyscy żyją w zgodzie, jest pięknie, wesoło... aż do następnego dnia. Jak sprawić nauczycielowi miły prezent, który z pewnością utkwi mu w pamięci na dłużej niż tradycyjne kwiaty?

 • Mak

  Mak

  Do przygotowania naszego prezentu zaopatrz się w zwykły mak. Jeśli nie chcesz wydawać na niego pieniędzy, zajrzyj do spiżarni babci. Z pewnością zostało go trochę po szale przedświątecznego pichcenia i wypiekania ciast. Jeśli nie uda ci się nic znaleźć, kup mak w sklepie spożywczym. Jedno opakowanie powinno z pewnością wystarczyć. Jeśli coś zostanie, oddaj babci, z pewnością smakowicie to wykorzysta.

 • Figi

  Figi

  Figi powinieneś znaleźć w większym markecie bądź na pobliskim targu. Niech na każdego nauczyciela przypadnie jedna. Bez niej prezent będzie niekompletny i niestety nie da się zastąpić tego składnika żadnym innym owocem. Jeśli chcecie zaoszczędzić albo macie naprawdę wielu nauczycieli, przekrój figi na pół, lub nawet na ćwiartki. Nie musi być cała.

 • Folia i wstążka

  Przygotuj sobie arkusz przezroczystej folii i ozdobną wstążkę. Dostaniesz je w każdym sklepie papierniczym. Folia powinna być gładka i dość łatwa w formowaniu. Musi być elastyczna i nie łamać się przy zgięciu.

 • Wykonanie

  Potnij folię na nieduże kwadraty. Będą one nam służyły jako eleganckie małe woreczki. Uformuj w dłoniach folię w ten sposób, by można było do niej włożyć trochę maku oraz figę. Uważając, by nie rozsypać wszystkiego po podłodze, ściśnij uzyskany w ten sposób woreczek u góry i zawiąż go ozdobną wstążką. Zrób z niej efektowną, dużą kokardę, alby podkreślić klasę prezentu. Voilà! Twoi nauczyciele dostaną figę z makiem. Z pewnością pokażą przed tobą odrobinę dystansu i ucieszą się z takiego nieszablonowego prezentu.