Zakumaj.pl

Jak wybrać odpowiedni prezent dla nauczyciela?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak wybrać odpowiedni prezent dla nauczyciela?

Zakończenie roku szkolnego oraz Dzień Nauczyciela to dwie okazje, kiedy pragniemy odwdzięczyć się naszym belfrom za okazałą pomoc, życzliwość oraz poświęcony nam czas. Uniwersalnym i najczęściej wręczanym prezentem są oczywiście kwiaty. Jednak czasami, na przykład w chwili, kiedy opuszczamy daną szkołę, chcemy okazać naszą wdzięczność nieco inaczej niż tylko za pomocą popularnej róży przystrojonej wstążką. Poniżej przedstawione zostaną pomysły na wyjątkowe prezenty dla nauczycieli.

 • Kronika

  Kronika

  Jeśli twoja klasa żegna się ze swoim wychowawcą, powinniście pomyśleć o prezencie od serca, zwłaszcza jeśli byliście bardzo zżyci ze swoim belfrem. Prezent wykonany samodzielnie na pewno zostanie doceniony. Dobrym pomysłem jest zakup ładnego zeszytu, ozdobnego pamiętnika lub kroniki, które wspólnie całą klasą zapełnicie. Możecie powklejać tam wasze zdjęcia, fotografie z uroczystości szkolnych i wycieczek klasowych. Niech każdy napisze także coś miłego, tylko od siebie. Mogą to być na przykład życzenia pomyślności dla waszego wychowawcy albo streszczenie zabawnej historii, która przytrafiła się waszej klasie. Taka anegdotka na pewno rozbawi nauczyciela, a tak przygotowany prezent wzruszy go.

 • Bon

  Bon

  Jak z całą pewnością wiesz, wielkim faux pas byłoby wręczenie nauczycielowi koperty z pieniędzmi. Mogłoby to zostać opacznie zrozumiane. Jeśli chcesz podziękować nauczycielowi, ale nie wiesz, co dokładnie by mu się spodobało, skorzystaj z oferty, jaką dają ci sklepy i kup bon upominkowy. Najlepiej jeśli złożycie się całą klasą, wtedy kwota bonu będzie okazała. Może to być bon do księgarni, do SPA, do sklepu z akcesoriami domowymi, a także karnet do teatru czy do kina. Na pewno coś wspólnie wymyślicie, w końcu przez kilka lat zdążyliście choć trochę poznać swojego wychowawcę.

 • Kosz z upominkami

  Kosz z upominkami

  Ostatnio popularne stały się koszy upominkowe wręczane jako prezenty urodzinowe czy weselne. Taki kosz będzie również dobrym rozwiązaniem w przypadku upominku dla belfra. Wiele sklepów przygotowuje takie kosze, ale lepiej jeśli sami zdecydujecie, co do niego włożyć. Jeśli wasz wychowawca jest miłośnikiem herbaty, udajcie się do dobrej herbaciarni i kupcie kilka gatunków herbat o różnych smakach. Dodajcie do tego bombonierkę, kartkę z życzeniami i całość ładnie udekorujcie, na przykład zawiązując kokardę na rączce koszyka. Oczywiście, liczy się tutaj wasza kreatywność.

 • Apteczka

  Może nie jest to popularny prezent, ale jakże praktyczny. Nie istnieje szkoła, w której nie dochodziłoby do sytuacji awaryjnych, zwłaszcza podczas wycieczek klasowych. Warto więc zaopatrzyć waszego nauczyciela w przenośny zestaw pierwszej pomocy, w którym znajdą się: maść na ukąszenia, tabletki przeciwbólowe, nożyczki, plastry czy opatrunki. Możecie włożyć tam również jakiś zabawny gadżet albo słodycze, po które nauczyciel będzie sięgał na przerwach.

 • Zrezygnuj z banału

  Jeśli kupujesz prezent sam, wybierz coś niebanalnego, ale niedrogiego. Z całą pewnością nie kupuj kubka, ponieważ jest to jeden z najbardziej popularnych upominków wręczanych nauczycielom. Zdecyduj się raczej na książkę albo ładny długopis – to proste rozwiązania, ale mało kto na nie wpada.