Zakumaj.pl

W jaki sposób zrobić kokardki z cekinów?

W jaki sposób zrobić kokardki z cekinów?

W ostatnich latach kokardki królują i to nie tylko na wybiegach. Jest ich pełno na ubraniach, butach, biżuterii czy dodatkach. Jeżeli nie masz w swojej szafie nic, co mogłoby być nimi ozdobione, powinnaś to zmienić. Sięgnij po filc, wytnij z niego kokardkę, a potem ozdób ją, używając cekinów. Taka ozdoba może być wielofunkcyjna – spinka, broszka, bransoletka, dodatek do butów, torebki albo paska. Naprawdę jest wiele możliwości wykorzystania jej. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pomoże ci wykonać taką kokardkę.

 • Szablon

  Szablon

  Pobierz szablon kokardki. Wybierz sobie odpowiadający ci rozmiar, a następnie go wydrukuj. Po wykonaniu tego kroku przyszedł czas na wycięcie go. Następnie dołóż szablon do filcu i wytnij z niego identyczną z szablonem kokardkę.

 • Wypełnianie

  Wypełnianie

  Teraz przyszła kolej na doklejenie taśmy z cekinami do kokardki. Powinnaś zacząć od jednego z boków. Następnie przejdź do oklejenia jej konturów. Gdy już to wykonasz, możesz zacząć wypełniać nimi następny rząd. Doklejaj kolejne paski, aż w końcu dojdziesz do środka kokardki, wypełniając ją w całości cekinami.

 • Środek

  Następnie wytnij z filcu kwadracik. Potem przyłóż go do kokardki na jej środku i przymocuj do niej za pomocą kleju.

 • Zdobienie środka

  Zdobienie środka

  Teraz przyszedł czas na ozdobienie wyciętego z filcu kwadracika. Również oklej go cekinami. W ten sposób twoja kokardka jest już gotowa. Możesz teraz ozdobić nią buty, lekko ją zmodyfikować, by stała się broszką albo spinką do włosów. Pole działania masz dość spore, a przeznaczenie kokardki zależy wyłącznie od ciebie.

Czego potrzebujesz:

Do wykonania kokardki będą ci potrzebne:

taśma z cekinami w wybranym przez ciebie kolorze

filc pod kolor cekinów

szablon kokardki

klej

nożyczki