Zakumaj.pl

Jak zrobić kolczyki z guzików?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak zrobić kolczyki z guzików?

Ozdoby wykonywane z guzików stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Dziś skupimy się na kolczykach zrobionych z tych przedmiotów. Uzupełnienie stroju takim dodatkiem z całą pewnością będzie oryginalne i nada całości lekko zabawny charakter. Jeżeli chcesz mieć w swojej kolekcji biżuterii taką ozdobę, możesz ją wykonać w bardzo łatwy sposób. Poniżej znajdziesz instrukcję.

 • Klejenie

  Klejenie

  Przygotuj sobie bigla i klej. Nanieś ten ostatni na płaską powierzchnię bigla. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością spoiwa, gdyż może to później brzydko wyglądać.

 • Mocowanie do filcu

  Mocowanie do filcu

  Teraz przyciśnij bigla do filcu. Przytrzymaj go przez kilka sekund, dociskając mocno metal do materiału. Jeżeli nie masz akurat takiego materiału, możesz pominąć ten krok i po prostu przykleić bigla do guzika.

 • Mocowanie do guzika

  Mocowanie do guzika

  Na koniec pokryj klejem drugą stronę filcu i dociśnij ją do guzika. W czasie wysychania kleju przyciskaj go mocno. Jeden kolczyk jest już gotowy. Postępuj analogicznie przy robieniu drugiego z nich. Oczywiście nie musisz poprzestawać na jednej parze. Zrób to samo z drugim biglem i guzikiem. Możesz oczywiście wykonać kilka par kolczyków.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia kolczyków będą ci potrzebne:

dwa jednakowe guziki w kolorze, który najbardziej ci się podoba

para prostych bigli sztyftów z silikonowymi lub metalowymi zatyczkami

odpowiedni klej, np. w pistolecie

Wskazówki:

Pamiętaj, żeby zakładać zatyczki, ilekroć postanowisz założyć kolczyki. W ten sposób zmniejszysz ryzyko ich zgubienia.