Zakumaj.pl

Zabawa z dzieckiem – robimy kwiatek

5.0 (razem głosów: 1)
Zabawa z dzieckiem – robimy kwiatek

Stworzenie własnego kwiatka jest bardzo prostym zadaniem. Ponadto potrzebne ci materiały są ogólnodostępne. Taka zabawa nie tylko będzie przyjemna dla dziecka, rozwinie również jego wyobraźnię. Nauka przez zabawę jest przecież tym, co maluchy lubią najbardziej. Sam kwiat może być prezentem, którym zostanie później obdarowana mama czy babcia. Serdecznie zapraszamy do lektury i późniejszego wypróbowania naszego sposobu.

 • Przygotowanie

  Przygotuj wszystkie materiały, z których będziecie korzystać w trakcie procesu twórczego. Wyjaśnij dziecku po kolei, co będziecie robić i jaki efekt chcecie uzyskać. Chcecie stworzyć kwiat, który będzie prezentem dla bliskiej dla dziecka osoby lub zostanie w sali przedszkolnej jako ozdoba.

 • Łodyga

  Dzieci powinny wziąć patyczek i zieloną plastelinę. Będzie to nasza łodyga. Należy obkleić patyczek dookoła.

 • Płatki

  Następnym krokiem będą płatki. Pozwól dzieciakom popuścić wodze fantazji. Dzięki temu każdy z kwiatów będzie unikatowo piękny, a czasem wręcz zadziwiający. Kreatywność maluchów nagradzaj pochwałami, niech wiedzą, że to, co robią, jest wspaniałe.

 • Łączymy całość

  Umocuj płatki na łodyżce i dołącz do nich listki. Otrzymany kwiat umocuj na wypełnionej plasteliną zakrętce. W ten oto sposób otrzymacie piękne kwiaty doniczkowe, których wykonanie nie zajmie więcej niż 30 minut.

 • Zakładamy ogródek

  Zdecydujcie z dziećmi, czy chcą obdarować swoimi kwiatkami bliskich, czy pozostawić w sali przedszkolnej. Jeżeli wybiorą drugą opcję – będziecie mogli wspólnie założyć piękny ogród kwiatowy. Dzięki temu w sali wiosna będzie trwała cały rok.

Czego potrzebujesz:

Aby całe przedsięwzięcie doszło do skutku, będziesz potrzebować:

zakrętki od soku lub napoju

plastelinę w różnych kolorach

drewniany patyczek od lodów

Wskazówki:

Taka zabawa pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię i nabrać trochę sprawności manualnej. Oczywiście każdy maluch będzie dumny z efektu końcowego swojej pracy, więc nie zapomnij o pochwałach zarówno zbiorowych, jak i oddzielnych, Tego typu naukę przez zabawę możesz przeprowadzić już w grupie trzyletnich dzieci.