Zakumaj.pl

Zakładka do książki zrobiona z suwaka

Zakładka do książki zrobiona z suwaka

Należysz do osób, które uwielbiają czytać książki? Nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś przeżyć dzień bez przeczytania chociażby kilku stron dobrej książki? Jeżeli na oba te pytania odpowiedziałaś tak – z pewnością przyda ci się zakładka. Tego typu przedmiotów nigdy dość, a tym razem możesz wykonać ją z zamka błyskawicznego. Z pewnością będziesz z niej zadowolona, gdyż jest niezwykle funkcjonalna. Samo wykonanie zakładki nie zajmie ci więcej niż 10 minut. Potem będziesz mogła zasiąść na fotelu lub kanapie i cieszyć się jakąś wspaniałą lekturą. Zaletą takiej „zamkowej” zakładki jest to, że jej nie zgubisz, gdyż nie wypadnie tak łatwo z wnętrza książki. A jak sama pewnie wiesz, te tradycyjne lubią znikać. Zatem bierz się do roboty!

  • Zamek i nitka

    Przygotuj sobie zamek błyskawiczny dłuższy od książki i dobierz do niego zbliżoną kolorystycznie nitkę lub taką, która będzie z nim kontrastować. Kilka razy przetestuj, czy działa bez zarzutu, czyli nie zacina się.

  • Zszywanie

    Rozsuń lekko zamek. Teraz możesz zszyć oba jego końce, tak jakbyś chciał naprawić rozjeżdżający się zamek.

  • Gotowa zakładka

    Teraz możesz rozsunąć całkowicie zamek i założyć go na książkę. Żeby nie zgubić swojej pięknej zakładki, dostosuj wielkości książki, którą aktualnie czytasz. Wystarczy, że zasuniesz zamek na odpowiednią długość. I to cała filozofia. Całość procesu tworzenia zakładki była dziecinnie prosta. Prawda?

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania swojej oryginalnej zakładki, będą ci potrzebne:

zamek błyskawiczny

nitka

igła

nożyczki