Zakumaj.pl

Zasady leczenia anemii u psa

5.0 (razem głosów: 1)
Zasady leczenia anemii u psa

Anemia może wystąpić nie tylko u ludzi. Psy także mogą cierpieć z jej powodu i trzeba temu jak najszybciej zapobiegać. Nieleczona lub późno wykryta anemia może stać się przyczyną rozwoju znacznie poważniejszych chorób. Aby szybko poradzić sobie z chorobą pupila, trzeba go uważnie obserwować.

 • Przyczyny anemii

  Przyczyny anemii

  Powody pojawienia się anemii u psa mogą być bardzo zróżnicowane. Najczęściej wymienia się wśród nich:

  * pchły,

  * rany zewnętrzne,

  * rany wewnętrzne,

  * choroby.

  Przy tym myśląc o pchłach, należy myśleć o ich dużej ilości, nie o pojedynczych egzemplarzach znalezionych w futrze.

 • Objawy anemii

  Objawy anemii

  Aby rozpocząć leczenie, konieczne jest rozpoznanie objawów anemii. Wśród nich znajdują się symptomy widoczne gołym okiem., które można zaobserwować samodzielnie. Są to przede wszystkim: znaczne osłabienie, apatia, przyśpieszone bicie serca, blade powieki oraz dziąsła, które powinny być różowe.

 • Odpowiednie mięso

  Odpowiednie mięso

  Chcąc poprawić zdrowie psa, należy włączyć do jego diety mięso bardzo bogate w białko, wspomagające produkcję czerwonych krwinek. Najlepiej sprawdza się mięso z indyka, kurczaka, wołowina. Ze względu na mięsne odżywianie zwierzaka, dodanie do jadłospisu takich smakołyków nie powinno być problemem.Dodatkowo można spróbować podawać pupilowi ekstrakt z wątroby, dostępny w sklepach ze zdrową żywnością lub u weterynarza. Znajduje się w nim mnóstwo żelaza oraz witaminy B, jednak przed podaniem potrzebna jest konsultacja lekarska.

 • Zboże dla psa

  Psy lubią zboże, więc podawanie go nie będzie problemem. Jeżeli zwierzak ma anemię albo jest nią zagrożony, dobrze jest podawać mu 1 – 2 łyżki jęczmienia bądź pszenicy dziennie. Pozwoli to dostarczyć organizmowi zwierzaka cennej chlorelli, która sprzyja powstawaniu mocnych czerwonych krwinek.

 • Witamina C dla psa

  Witamina C dla psa

  Warto zakupić w sklepie zoologicznym lub poprosić weterynarza o polecenie witaminy C, która jest niezbędna w walce z anemią. Witamina ma zdolności absorbowania żelaza, czyli poprawia jakość krwi oraz prowokuje zwiększenie się ilości hemoglobiny.