Advertising
Zakumaj.pl

Inne dziedziny prawa (7)

 • Podstawowe zasady reagowania na stalking

  Stalking nie jest już czymś, co spotyka jedynie gwiazdy ekranu i muzyki, ale może spotkać praktycznie każdego. Jeżeli ktoś nachodzi Cię, wysyła Ci nachalnie wiadomości tekstowe, telefonuje, przesyła liściki, zostawia wiadomości pod drzwiami lub pod nimi wystaje i nie reaguje na stanowcze prośby o pozostawienie w spokoju – z taką sytuacją i takim prześladowcą trzeba walczyć poprzez dostępne środki prawne oraz służby, ponieważ zignorowanie sytuacji może skończyć się tragicznie. Nikt nie ma prawa obserwować drugiej osoby oraz nękać w takim natężeniu, gdyż narusza to jej bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Czytaj więcej »

  bonawentura

 • Jak reklamować wadliwy towar?

  Dobrze jest znać swoje prawa i być świadomym klientem, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Nieświadomość może zostać wykorzystana przez sprzedawców, na czym klient najczęściej traci, nie wiedząc, jakich praw może dochodzić oraz kiedy może reklamować towar, upominać się o nowy albo o odszkodowanie. Nie bądź klientem, który nie wie, co może i przeczytaj poniższy artykuł. Czytaj więcej »

  maryc

 • Co zrobić, żeby nie przepłacić za prawnika?

  Konieczność skorzystania z usług prawnika może pojawić się w różnej sytuacji. Porada prawna, obrona przed sądem, walka o swoje prawa lub walka związana z ich naruszeniem wymaga pomocy specjalisty. Jednak niezależnie od efektu sprawy prawnikowi, radcy prawnemu, notariuszowi, trzeba będzie zapłacić – zobacz, co zrobić, żeby nie przepłacić za skorzystanie z usługi. Czytaj więcej »

  martini

 • Jakie są zasady starania się o mieszkanie w TBS?

  Możliwość otrzymania mieszkania z TBS (Towarzystwa Budownictwa Społecznego) stanowi dla wielu osób jedyny sposób na uzyskanie własnego lokum po niskiej cenie. Zazwyczaj przyszli najemcy mogą liczyć na warunki, które ułatwiają posiadanie pokoi dla całej rodziny w lepszej cenie niż kredyt bankowy. Jednak uzyskanie mieszkania z TBS nie odbywa się na zasadzie: chcę-mam, lecz dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków. Czytaj więcej »

  dreadzia

 • Jak wybrać dobrego adwokata?

  Każdemu może zdarzyć się sytuacja, w której niezbędna będzie pomoc adwokata. Nie oznacza to od razu plątania się w kryminalne sprawki, jednak nawet sprawy sądowe z zakresu prawa rodzinnego, pracy, spadkowe mogą oznaczać konieczność pomocy specjalisty. Jednak jeżeli chce się zwiększyć swoje szanse na pozytywny przebieg procesu sądowego, nie można wybrać pierwszego lepszego adwokata z listy w Internecie. Warto wyborowi poświęcić więcej uwagi, aby spokojnie oddać swoje sprawy w jego ręce. W poniższym artykule przedstawiamy kilka elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Czytaj więcej »

  adrianx

 • Zasady zmiany miejsca zameldowania

  Obowiązujące w Polsce przepisy wymagają od obywatela polskiego miejsca zameldowania. W zależności od jego sytuacji lub konieczności jest to adres zameldowania stały lub czasowy. Jeżeli chce się uniknąć nieprzyjemności związanych z brakiem adresu, warto wiedzieć, czym różnią się oba meldunki oraz jak zmienić adres w razie przeprowadzki. Czytaj więcej »

  monkaaa

 • Jakie są zasady spisania testamentu?

  Testament można spisać w dowolnym momencie swojego życia, chociaż zrobienie tego nie jest koniecznością. Jeżeli zmarły nie pozostawia po sobie ostatniej woli, sporządzonej na piśmie, wówczas następuje ustawowa kolejność dziedziczenia, jednak jeśli spadkodawca za życia nie zgadzał się na taką kolej rzeczy, w testamencie dokonuje niezbędnych zapisów. Tworzenie testamentu jest regulowane przez kodeks prawny i można wyróżnić trzy najważniejsze typu tego dokumentu: notarialny, ustny, prywatny. Czytaj więcej »

  martini

 • 1
Advertising
Advertising