Advertising
Zakumaj.pl

Cukrzyca (5)

 • Jak nie dopuścić do powstania stopy cukrzycowej?

  Cukrzyca jest chorobą trudną, zwłaszcza gdy postępuje i staje się coraz ostrzejsza lub gdy zaniedbanie choroby sprawia, że pojawiają się komplikacje. Jedną z nich jest tzw. stopa cukrzycowa, której rozwój może doprowadzić do uszkodzenia stopy, martwicy skóry, a w efekcie nawet do amputacji części kończyny. Żeby do tego nie dopuścić, warto wiedzieć, jak jej zapobiegać. Czytaj więcej »

  kaprin

 • Jak objawia się cukrzyca typu 2?

  Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą odmianą tej choroby, ponieważ dotyczy aż 90 – 95% osób dotkniętych tym schorzeniem. Żeby rozpocząć leczenie, trzeba ją przede wszystkim zdiagnozować, a w tym może pomóc poprawne rozpoznanie objawów choroby. Warto je znać, ponieważ jest to choroba, która może dopiero się rozwijać. Chcesz czuć się bezpieczniej, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę. Czytaj więcej »

  ciezarek

 • Proste przekąski dla cukrzyków

  Osoby chorujące na cukrzycę nie mogą pozwolić sobie na zignorowanie posiłku i powinny mieć przy sobie przekąski, które podniosą poziom cukru we krwi i dodadzą energii. Wydaje się, że to proste, jednak niekoniecznie. Przygotowanie zdrowej przekąski, którą można mieć przy sobie nawet poza domem, to nie lada wyzwanie. W poniższym artykule prezentujemy kilka pomysłów na przekąski smaczne, zdrowe i do wzięcia wszędzie ze sobą. Czytaj więcej »

  piootrek

 • Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

  Podwyższonej ilości cukru we krwi nie należy bagatelizować. Oznacza on, że w organizmie dochodzi do zaburzeń gospodarki węglowodanowej, co w miarę rozwoju problemu może prowadzić do schorzeń i chorób poważnie zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Ze względu na to należy utrzymywać cukier na odpowiednim poziomie. Jest na to kilka sposobów. Czytaj więcej »

  domika

 • W których owocach jest mało węglowodanów?

  Owoce uchodzą za dobre i zdrowie. Istotnie, zawierają dużo witamin oraz składników mineralnych, a także stanowią smaczne urozmaicenie diety. Niestety, poza dobrymi składnikami zawierają również węglowodany, które dla niektórych nie są korzystne, a w nadmiarze powodują nawet wzrost wagi. W związku z tym warto wiedzieć, które owoce mają ich mniej i tym samym można je częściej włączać do codziennego jadłospisu. Zawartość węglowodanów w owocach jest istotna przede wszystkim dla osób cierpiących na cukrzycę. Czytaj więcej »

  konik

 • 1
Advertising
Advertising