Advertising
Zakumaj.pl

Diagnostyka samochodowa (4)

 • Co mogą oznaczać drgania kierownicy?

  Kierowca dobrze zna swoje auto i zazwyczaj wie oraz widzi, gdy dzieje się coś niepokojącego. W związku z tym, kiedy pojawiają się niespodziewane drgania kierownicy, niezbędne jest reagowanie. Mogą one oznaczać różne rzeczy, dlatego nie można założyć, że istnieje jedna konkretna przyczyna. Wręcz przeciwnie, może się okazać, że przyczyna będzie zaskakująca, dlatego trzeba przyjrzeć się dokładnie, kiedy oraz jak pojawiają się drgania. Czytaj więcej »

  matti

 • Kiedy i jak wymienić płyn hamulcowy?

  Wymienianie płynu hamulcowego jest niezwykle ważną czynnością, jeśli hamulce mają działać sprawnie i zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom oraz innym uczestnikom drogi. Niestety, często jest to rzecz bagatelizowana przez właścicieli samochodów i tylko co 3 – 4 z nich posiada płyn hamulcowy, któremu nie można nic zarzucić. Niektórzy nie wymieniają przez zapomnienie, inni z lenistwa, jeszcze inni z niedostatecznej wiedzy. Nie bądź jednym z nich. Czytaj więcej »

  doris

 • Co może nam powiedzieć zużycie opon?

  Stan opon może powiedzieć nam wiele o naszym samochodzie, w tym o zawieszeniu, hamulcach czy felgach. Warto obejrzeć opony podczas wymiany na nowe, bowiem wyciągając wnioski z rodzaju ich zużycia, będziemy mogli zabezpieczyć się na przyszłość i usunąć ewentualne usterki. Nie ignoruj tych wskazówek, gdyż mogą świadczyć o wielu zagrożeniach, z którymi masz do czynienia, a awaria drobnego elementu w zawieszeniu może skończyć się drogową kraksą, której na pewno wolałbyś uniknąć. Na co zwracać uwagę i jak odczytywać te wskazówki?

  Czytaj więcej »

  lazeka

 • Jak poradzić sobie z niedziałającymi spryskiwaczami?

  Drogi w Polsce pozostawiają często dużo do życzenia, a wiele z nich oprócz tego, że jest bardzo poniszczonych, to na dodatek brudnych. Wszystkie te zanieczyszczenia bardzo widoczne stają się dla nas dzięki przedniej szybie, na której się osadzają. Szczególnie jeśli jedziemy za samochodem ciężarowym, spod którego kół wszystkie drobne kamyczki i piach są wystrzeliwane wprost na nas. Oczywiście wychodzenie co 10 minut z auta ze szmatką mija się z celem, więc dobrze jest mieć sprawne spryskiwacze do szyb i wycieraczki w dobrym stanie. Co jednak zrobić, gdy mimo usilnych prób z dysz nie wylatuje ani kropelka płynu do spryskiwaczy?

  Czytaj więcej »

  werealia

 • 1
Advertising
Advertising