Advertising
Zakumaj.pl

Fotografia (8)

 • Jak wprowadzić dziecko w tajniki fotografii?

  Jeśli twoje dziecko zainteresowało się fotografią, warto udzielić mu pewnych wskazówek, aby opanowało sztukę robienia udanych zdjęć. Zachęcone pierwszymi sukcesami z pewnością chętnie będzie uczyło się dalej i poziom jego umiejętności będzie wzrastał. Ucząc dziecko, należy zacząć od spraw bardzo prostych, a stopniowo opanuje bardziej skomplikowane tajniki fotografii. Warto być cierpliwym i udzielić dziecku wsparcia, bo fotografia to piękne hobby i może stać się jego pasją na całe życie. Czytaj więcej »

  arasek

 • Pozowanie do sesji zdjęciowej – podstawowe zasady

  Atrakcyjny wygląd to bardzo wiele, ale trzeba jeszcze odpowiednio się zaprezentować. Szczególnie istotna jest umiejętność pozowania w czasie sesji zdjęciowej. Fotografia ma swoje prawa i od naszej postawy, mimiki, ułożenia głowy bardzo wiele zależy. Piękna fotografia może otworzyć przed nami drzwi do oszałamiającej kariery, jednak o tym, czy dobrze wyjdziemy na zdjęciu, nie decyduje wyłącznie nasza uroda ani umiejętności fotografa. Trzeba wiedzieć, jak wyeksponować swoje walory oraz jak uniknąć błędów. Na co zwrócić uwagę podczas sesji zdjęciowej, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  annwil

 • Jak wykonać piękne zdjęcia Księżyca?

  Pięknie błyszczący na niebie Księżyc zachęca do podziwiania, obserwacji, do wyobrażeń, co kryje się na Srebrnym Globie. Zachęca też do uwieczniania go na zdjęciach, choć ku rozpaczy fotografów-amatorów zazwyczaj na zdjęciach jest tylko blaskiem, który nie ma żadnego konkretnego kształtu. Aby zrobić dobre zdjęcia Księżyca, trzeba poznać kilka przydatnych zasad, które znajdują się w poniższym artykule. Czytaj więcej »

  rataj

 • Jak pozować do fotografii?

  To, czy ładnie wychodzimy na zdjęciach, nie zależy wyłącznie od naszej urody. Ważne jest, by zaprezentować się odpowiednio przed obiektywem aparatu. Na fotografii widać szczegóły, o których możemy nawet nie pomyśleć, a od nich będzie zależał ostateczny efekt. Makijaż, wyraz twarzy, postawa, tło, kąt, pod którym robione jest zdjęcie – to wszystko ma znaczenie. Osoby fotogeniczne to te, które potrafią właściwie wykorzystać wszystkie te elementy. Dobra wiadomość jest taka, że można się tego nauczyć. Jak pozować do fotografii, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  maryc

 • Darmowe aplikacje do edycji zdjęć

  Obecnie nie tylko graficy komputerowi zajmują się obrabianiem zdjęć. Na swoje własne potrzeby zdjęcia poprawiają nawet amatorzy. Aparaty cyfrowe i aparaty w telefonach pozwalają na wykonywanie zdjęć, gromadzenie ich i poprawianie, natomiast portale internetowe, np. Instagram, na dzielenie się nimi ze światem. Aby fotki wyglądały nieco korzystniej, można je poprawić w jednym z darmowych programów. Czytaj więcej »

  urte

 • Jak układać ręce podczas pozowania do zdjęć?

  Kiedy robimy sobie pamiątkowe zdjęcie, ukazujące całą sylwetkę, często pojawia się problem, co zrobić z rękami. W sztucznej sytuacji, jaką jest pozowanie do zdjęcia, układamy je nienaturalnie i może to zepsuć cały efekt. Nie wyjdziemy ładnie, jeśli zapleciemy je za plecami albo wepchniemy do kieszeni. Warto przećwiczyć kilka ustawień i nauczyć się układać ręce w sposób naturalny. Czytaj więcej »

  amerse

 • Jak zrobić ramkę na zdjęcia z tektury?

  Samodzielnie wykonana ramka na zdjęcia jest nie tylko ciekawą ozdobą wnętrza, ale także miłą pamiątką i doskonale nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. Wykonanie takiej ramki z tektury jest bardzo proste, a można ją ciekawie przyozdobić, wykorzystując łatwo dostępne materiały – kawałki papieru, sznurek, wstążki, cekiny, muszelki, kamyczki, guziki… W ten sposób uzyskamy bardzo ładny przedmiot dosłownie za grosze. Jak zrobić ramkę na zdjęcia z tektury, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  kacper

 • Jak wykonać dobre zdjęcia do dokumentów?

  Dzisiaj każdy może wykonać samodzielnie dowolne zdjęcie i wydrukować je. Można nawet dzięki specjalistycznym programom komputerowym poprawić swoją twarz i usunąć niedoskonałości urody. Czasami możemy wykorzystać techniczne możliwości aparatu, jakie są do naszej dyspozycji, żeby wykonać w domu potrzebne nam zdjęcia do dokumentów. Nie zawsze trzeba korzystać z usług zawodowego fotografa. Jednak należy wiedzieć, czym zdjęcia do dowodu osobistego lub paszportu powinny się charakteryzować, aby wykonać je prawidłowo. Wystarczy aparat cyfrowy, kawałek białej ściany oraz zainstalowany program Photoshop. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać zdjęcie do dokumentów, z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

  Czytaj więcej »

  dareczek

 • 1
Advertising
Advertising