Advertising
Zakumaj.pl

Inne (7)

 • O czym trzeba pamiętać, jadąc do Arabii Saudyjskiej?

  Co kraj, to obyczaj – o tym zdaniu trzeba pamiętać w czasie wakacyjnych wyjazdów, niezależnie od tego, do jakiego kraju na świecie planuje się podróż. Przed podróżą dobrze jest zapoznać się z lokalnymi zwyczajami i prawami, aby uniknąć problemów. O ile jednak w Europie zwyczaje bywają podobne lub nie są szczególnie odmienne, o tyle w krajach arabskich trzeba uważać. Decydując się na wakacje albo podróż służbową do Arabii Saudyjskiej, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Czytaj więcej »

  haniszewski

 • Jak stać się Emo?

  Subkultura Emo już od samych początku wystawiona była na niełatwą próbę. Opary kiczu i tandety, w jakiej się unosi, nie pozostawiają złudzeń i jasno dają nam do zrozumienia, iż jest to jedynie młodzieńczy kaprys, a nie poważna siła wśród kontrkultur. Nie znaczy to jednak, że nie można znaleźć w niej nic ciekawego ani że uczestniczenie w niej jest czymś złym. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą zrozumieć, jak należy stać się emo. Czytaj więcej »

  antek

 • Jak stać się osobą tolerancyjną?

  W czasach konnych dyliżansów i statków żaglowych człowieka innej rasy można było spotkać dopiero po długiej i niebezpiecznej podróży. Dziś mamy Internet, łączność satelitarną i odrzutowce. Świat stał się globalną wioską. Ludzi innej rasy i kultury spotykamy w swojej szkole, na uczelni, w miejscu pracy, w sklepie, na ulicy… Czy jesteśmy wobec nich tolerancyjni?

  Czytaj więcej »

  dlemons

 • Jak stać się osobą kreatywną?

  Kreatywność to modne pojęcie, które dobrze wygląda w CV. Aby móc o sobie powiedzieć, że jest się osobą kreatywną, trzeba mieć twórcze podejście do rzeczywistości i rozwiązywać problemy w nietypowy sposób. Człowiek kreatywny nie myśli stereotypowo i unika szablonowych rozwiązań. Kocha przygody, nowe pomysły i nigdy się nie nudzi. W tym artykule opisujemy kilka sposobów na rozwinięcie swojej kreatywności.

  Czytaj więcej »

  ninciap

 • Jak być hipsterem?

  Subkultura hipsterów jest w Polsce odbierana z dużym przymrużeniem oka. Ta mocno spopularyzowana w ostatnim czasie grupa społeczna, choć wcale nie nowa, budzi bardzo duże kontrowersje i jest obiektem wielu żartów. Choć jej głównym założeniem jest indywidualizm i wyróżnianie się z tłumu, to tak naprawdę ma wiele charakterystycznych cech, które powielane są przed większość „wyznawców”. Czytaj więcej »

  annad

 • Jak nie zostać ofiarą sekty?

  Sekta to pojęcie budzące negatywne skojarzenia. Mówiąc „sekta”, mamy na myśli nie tyle związek wyznaniowy (pamiętać należy, że nowy odłam danej religii ma zawsze na początku właśnie charakter sekty), co grupę ludzi skupioną wokół charyzmatycznego guru, żyjącą w odosobnieniu według narzuconych przez przywódcę radykalnych reguł. Członkowie sekty są izolowani od społeczeństwa i wykorzystywani w różnoraki sposób.

  Czytaj więcej »

  niezbedny

 • 1
Advertising
Advertising