Advertising
Zakumaj.pl

Noworodki (16)

 • Jak dobrze karmić dziecko piersią?

  Karmienie dziecka piersią ma wiele zalet, które należy docenić. Przede wszystkim pozwala rozwijać więź matki i dziecka, jak również dostarcza maluchowi najlepszego pokarmu. Mleko modyfikowane jest pożywne, jednak matczyne znacznie lepiej wpływa na odporność malucha. Jednak sam proces karmienia nie zawsze jest prosty. Nie wystarczy przyłożyć dziecko do piersi i już – trzeba nauczyć się karmienia. Czytaj więcej »

  ghoust

 • Jak dobrze i bezpiecznie oczyścić kanał łzowy noworodka?

  Chociaż małe dzieci, niemowlęta, kojarzą się z płaczem, na początku dzieci nie płaczą rzewnymi łzami, ponieważ ich kanaliki łzowe dojrzewają po urodzeniu się. Do końca ciąży rozwijają się, a następnie potrzebują czasu do osiągnięcia prawidłowego wyglądu oraz możliwości działania. Może się jednak okazać, że podczas pierwszego płaczu i kolejnych, kanaliki łzowe nie są drożne. Powoduje to zaleganie łez, ropę oraz możliwość infekcji, bardzo uciążliwej dla malucha. Aby temu zapobiec, jak również pomóc dziecku, dobrze jest wiedzieć, jak oczyszczać kanaliki łzowe noworodka. Czytaj więcej »

  matti

 • Produkty ułatwiające karmienie piersią

  Obecnie można znaleźć w sklepach gadżety ułatwiające dosłownie wszystko, w tym – karmienie piersią. Żadna karmiąca mama nie powinna się wzbraniać przed dodatkami, które ułatwią jej proces powtarzany kilka razy w dzień oraz w nocy. Większość z niezbędnych akcesoriów służy do zapewnienia komfortu zarówno mamie, jak i maluszkowi. Czytaj więcej »

  paulin

 • Zestaw mitów o sztucznych piersiach

  Nie każda kobieta jest zadowolona ze swojego biustu. Wiele marzy o powiększeniu piersi, ale przed podjęciem decydującego kroku jest pełna obaw. Mity, które narosły wokół zabiegu, skutecznie odstraszają albo odwlekają jego wykonanie. Żeby nie mieć wątpliwości, lepiej wiedzieć, co w plotkach na temat sztucznych piersi jest mitem, którego nie trzeba brać pod uwagę. Czytaj więcej »

  bigmuta

 • Jak pielęgnować zęby dziecka?

  Higiena jamy ustnej małego dziecka to trudna sprawa nie ze względu na samo uzębienie, lecz niewiedzę. Wielu rodziców, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, nie wie, kiedy rozpocząć prawidłową pielęgnację dziąseł i zębów dziecka. Z pewnością nie można czekać z tym do 2 – 3 roku życia. Profilaktyka musi zacząć się wcześniej, żeby pierwsza wizyta u dentysty nie była nieprzyjemna ani bolesna. Czytaj więcej »

  iwcia

 • Kilka ciekawostek na temat karmienia piersią

  O karmieniu piersią mówi się bardzo dużo i to w różnorodny sposób. Niektórzy są za karmieniem jak najdłużej, inni za krótkim, każdy ma jakiś pogląd na tę sprawę, czasami nie mając nawet dzieci ani biustu. Ostateczna decyzja o karmieniu niemowlęcia zawsze należy do matki. Jednak nie wszystkie fakty związane z tą naturalną czynnością są podawane w książkach lub na pomocnych blogach. Z tego powodu poniżej podajemy kilka rzeczy dotyczących karmienia piersią, o których każda mama wiedzieć powinna. Czytaj więcej »

  biskacz

 • Co powinna jeść matka karmiąca piersią?

  Nie tylko kobiety w ciąży powinny dbać o swoją dietę. Również po porodzie młode mamy powinny zadbać o to, co jedzą. Z pewnością chęć powrotu do wagi sprzed ciąży będzie bardzo silna, lecz póki karmi się dziecko piersią, lepiej nie przechodzić na dietę odchudzającą. Trzeba pamiętać, że przyjmowane jedzenie będzie również jedzeniem niemowlaka, więc powinno być pełnowartościowe. Odchudzanie poczeka kilka miesięcy. Czytaj więcej »

  kortyzol

 • Rumianek a zdrowie małych dzieci

  Rumianek jest zielem znanym od wieków i od wieków wykorzystuje się go do leczenia różnych dolegliwości. Dotyczy to zarówno problemów wewnętrznych, jak również zewnętrznych. Ze względu na dobre działanie młodzi rodzice często zastanawiają się, czy powinni leczyć nim swoje małe dzieci. Oto kilka sytuacji, kiedy można z powodzeniem używać naparu z rumianku. Czytaj więcej »

  mitek

 • Porady, których młoda mama nie powinna słuchać

  Każda młoda mama zaraz po urodzeniu dziecka, a czasami jeszcze przed tym jest torpedowana różnego rodzaju radami. Pochodzą one często od najbliższych kobiet, które już posiadają dzieci lub je odchowały – od matek, sióstr, przyjaciółek. Wiele z nich wynika z jak najlepszych chęci, jednak nie oznacza to, że trzeba ich słuchać. Poniżej prezentujemy kilka rad, których lepiej nie wcielać w życie. Czytaj więcej »

  cichy

 • Sposoby leczenia odparzeń u niemowląt

  Śpioszki, pieluszki, bielizna, wszystko to może doprowadzić do podrażnienia skóry niemowlaka i pojawienia się odparzeń. Dla małych dzieci są one szczególnie bolesne i prowadzą do rozdrażnienia malucha. Najlepiej zapobiegać ich powstaniu przez odpowiednią pielęgnację, a gdy czerwone plamki, zwiastujące odparzenie, już się pojawią, od razu leczyć. Czytaj więcej »

  baabp

 • Łatwe sposoby na zwiększenie laktacji

  Każda młoda mama martwi się o ilość swojego pokarmu. U każdej kobiety pojawia się on w różnej ilości i w różnym czasie zanika. Jeżeli podejmuje się decyzję o karmieniu dziecka piersią, warto zadbać o to, żeby móc robić to jak najdłużej, czyli pobudzać laktację. Istnieje na to kilka prostych metod, które pozwalają dostarczać dziecku odpowiednią ilość całkowicie naturalnego jedzenia. Czytaj więcej »

  putol

 • Jakie są zalety noszenia dziecka w chuście?

  Noszenie dziecka jest najbardziej naturalnym odruchem u młodych rodziców. Maluch jest noszony dla przyjemności, dla ułatwienia usypiania, dla zabawy, po karmieniu. Kołysanie jest dla niemowlaka naturalnym stanem, ponieważ to właśnie odczuwał w czasie pobytu w brzuchu matki. Z tego powodu noszenie malucha w chuście ma wiele zalet, przypominając dziecku o miejscu, w którym było jeszcze niedawno. Czytaj więcej »

  dylax

Advertising
Advertising