Advertising
Zakumaj.pl

Praca w mediach (4)

 • Jak zostać aktorem?

  Każdy z nas w dzieciństwie miał swoje marzenia na temat tego, kim zostanie w przyszłości. Zazwyczaj, kiedy ma się 7 czy 9 lat, ma się także ograniczony repertuar zawodów, które się zna i które uważa się za fascynujące oraz wartościowe. Najczęściej powtarzane to oczywiście wokaliści, lekarze, weterynarze, aktorzy i oczywiście księżniczki, gdyż wówczas można myśleć jeszcze, że to rodzaj pracy. Zdecydowana większość z nas wyrasta z tych marzeń, nie ma do nich predyspozycji lub po prostu zdaje sobie sprawę z tego, że coś innego jest godne zainteresowania. Jednak są i takie osoby, które wręcz z uporem maniaka dążą do tego, by ich marzenia o karierze, sławie, blasku spełniły się. Tak może być właśnie z aktorstwem. Jeśli więc masz już kilkanaście lat i jesteś przekonany, że aktorstwo może stać się twoją pasją, a jednocześnie zawodem, koniecznie przeczytaj przygotowane dla ciebie wskazówki. Czytaj więcej »

  michalp

 • Jak wypromować się w mediach?

  Style życia ludzi potrafią się naprawdę różnić. Jedni wolą spędzać czas przy książce, w zaciszu domowym, inni zaś najlepiej czują się wtedy, gdy w ich oblicze wycelowane są dziesiątki obiektywów. Nie trzeba dodawać, do której grupy ludzi kierowany będzie dzisiejszy tekst. Dziś zaistnieć w mediach jest dużo łatwiej niż jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu. Obraz mediów niestety podupadł na jakości i wśród masy niezbyt utalentowanych ani ciekawych celebrytów ciężko jest znaleźć wartościowe osobowości. Aby zaistnieć w mediach, teoretycznie nie musisz wcale się starać. Wystarczyłoby wywołać jakiś skandal, wybrać się w idiotycznym stroju na jakieś ważne wydarzenie lub obrazić kogoś na swoim blogu. To prosta droga do sławy, ale czy naprawdę zależy ci właśnie na tym? Pozostawiam to pytanie otwarte i podrzucam kilka innych pomysłów, które mogą pomóc w zdobyciu popularności.

  Czytaj więcej »

  alcia

 • Jak napisać dobry i ciekawy artykuł?

  Dziennikarstwo to jedna z tych profesji, które pociągają wiele osób na różnych etapach życia – o takiej karierze marzą zarówno gimnazjaliści, licealiści, jak i studenci, którzy czasem nawet nie studiują tego kierunku. Niewiele z tych osób wie, iż żeby zostać dobrym dziennikarzem, nie wystarczy jedynie odpowiedni papierek z uczelni czy lekkie pióro. Trzeba mieć jeszcze dobre pomysły, a także dużo samozaparcia oraz cierpliwości, by je realizować. Podstawą dziennikarskiej pracy w większości czasopism jest pisanie artykułów. Jak się przygotować do ich pisania, żeby zaciekawiły czytelników oraz zachwycały swoją formą? Koniecznie przeczytaj poniżej przedstawione wskazówki.

  Czytaj więcej »

  matti

 • Jak ćwiczyć umiejętności dziennikarskie?

  Praca dziennikarza wymaga ciągłego rozwoju i obycia w temacie, który poruszamy. Bardzo łatwo zostać w tyle, tracąc na świeżości i ciekawości artykułów. Kolejnym zagrożeniem jest pewnego rodzaju rutyna, która powoduje, iż każdy artykuł staje się coraz bardziej podobny do tego poprzedniego, gdyż kończą się nam pomysły, wizje i środki wyrazu. Bardzo łatwo utknąć w martwym punkcie i przed długi czas nie móc sklecić ani jednego zdania. Jest jednak na to kilka sposobów, które będziesz mógł w każdej chwili zastosować. Nie dość, iż pomogą ci w pracy, to jeszcze okażą się niejednokrotnie świetną rozrywką. Jak szlifować swój talent dziennikarski?

  Czytaj więcej »

  junior

 • 1
Advertising
Advertising