Advertising
Zakumaj.pl

Wypadki i stłuczki (4)

 • Co robić w razie wypadku samochodowego?

  Zły stan dróg, lekceważenie przepisów, brak kultury jazdy, brawura i wsiadanie do samochodu pod wpływem alkoholu – te czynniki powodują, że często zdarzają się kolizje i wypadki drogowe. Są to zdarzenia bardzo stresujące, a gdy poszkodowani są ludzie – wręcz traumatyczne. I choć nie sposób ich przewidzieć, warto wiedzieć, jak się wówczas zachować. Może chodzić po prostu o odszkodowanie, ale często od naszej reakcji zależy życie ludzkie. Co robić w razie wypadku samochodowego, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  rav

 • Co robić po stłuczce samochodowej?

  Stłuczka może przytrafić się każdemu. Zbyt szybka jazda, niezauważenie znaku, ruch, wina innego kierowcy. Takich sytuacji jest mnóstwo, więc uniknięcie kolizji bywa trudne. Jeśli już do niej doszło, trzeba wiedzieć, jak postępować dalej, żeby nie spowodować jeszcze większych problemów sobie ani innym. Czytaj więcej »

  dzielnik

 • Sposoby uniknięcia wypadku na drodze

  Wypadki to plaga na drogach. Nie ma pory roku, kiedy nie pojawiają się doniesienia o stłuczkach lub poważnych zderzeniach, które niosą ze sobą poważne obrażenia wśród uczestników zderzenia albo nawet pozbawiają ich życia. Nie zawsze da się uniknąć zderzenia z innym samochodem lub przeszkodą, jednak można zminimalizować ryzyko, pamiętając o kilku kwestiach. Czytaj więcej »

  kocio

 • Sposób na bezpieczne wyprzedzanie

  Wyprzedzanie to jeden z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze. Przez moment pojawiamy się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku i narażamy się na czołowe zderzenie z pojazdem z naprzeciwka. Dlatego ważne jest, by przeprowadzić ten manewr szybko, płynnie oraz zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

  Czytaj więcej »

  haniszewski

 • 1
Advertising
Advertising
Nowe pytania