Zakumaj.pl

Nordic Walking – podstawowe zasady

Nordic Walking – podstawowe zasady

Nordic Walking to technika marszu przy użyciu specjalnych kijków. Wywodzi się ona z Finlandii. Powstała jako forma treningu narciarzy biegowych poza sezonem zimowym i sposób poruszania się z kijkami nieco przypomina właśnie narciarstwo biegowe. Marsze z kijkami są coraz bardziej modne – sprzęt nie jest drogi, można uprawiać je nawet w zwykłym parku, jest to dyscyplina nadająca się dla osób w różnym wieku (nawet bardzo zaawansowanym), a przeciwwskazania zdrowotne są nieliczne.

  • Jakie kijki kupić?

    Jakie kijki kupić?

    Kijki do Nordic Walking można nabyć nawet w działach sportowych dużych sklepów, ale lepiej udać się po ten sprzęt do dobrego sklepu sportowego, gdzie możemy liczyć na fachową poradę, a towar jest dobrej jakości. Kupując kijki, musimy zdecydować, czy mają być składane, czy ich rozmiar ma być stały. Te ostatnie są bardziej wytrzymałe, ale ze składanych mogą korzystać osoby różnego wzrostu oraz są wygodniejsze w podróży. Natomiast częściej się psują i są mniej odporne mechanicznie. Kijki powinny być zaopatrzone w końcówki dostosowane do różnego terenu.

Strona 1 z 6
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Nordic Walking to technika, która nie obciąża stawów i nie jest wyczerpująca fizycznie, a więc z tej formy rekreacji mogą korzystać nawet osoby, które mają różne schorzenia albo są w trakcie rehabilitacji po przebytej chorobie, a także kobiety w ciąży.

Ostrzeżenia:

Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, zanim zaczniesz trening Nordic Walking, skonsultuj się z lekarzem. Mimo że nie jest to dyscyplina bardzo obciążająca, możesz nie znać pełnego obrazu swojego stanu zdrowia.

Wskazówki:

Należy pamiętać, że kijki do Nordic Walking różnią się od używanych w górach kijków trekkingowych. Maja one inny uchwyt, dostosowany do warunków i sposobu poruszania się, innego w górach, a innego w terenie płaskim.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz