Zakumaj.pl

Jak zacząć biegać regularnie?

Jak zacząć biegać regularnie?

Aktywność fizyczna staje się coraz bardziej popularna. Dzięki mediom, czasopismom, znanym trenerkom oraz sieciom siłowni i klubów fitness coraz więcej osób dba o swoje ciało. Choć mówi się, że za modą nie wolno ślepo podążać, to akurat ten trend jest bardzo pozytywny, gdyż zachęca ludzi, nie tylko tych otyłych, aby zadbać o swoją kondycję, zdrowie, a także wygląd ciała. Jedną z najbardziej popularnych, lubianych i popularnych aktywności fizycznych jest bieganie. Wiele osób zachwala nie tylko jego efekty wizualne w postaci jędrnego ciała, ale również te zdrowotne. Jeśli i ty chciałbyś zacząć biegać regularnie, ponieważ czujesz, że inny sport czy siłownia są nie dla ciebie, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki. One pomogą ci jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję oraz ułożyć pierwsze plany treningowe. Powodzenia i szerokiej drogi!

  • Strój sportowy

    Strój sportowy

    Jeśli naprawdę chcesz zacząć biegać, to powinieneś mieć świadomość, że choć w tym sporcie nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt, to jednak strój sportowy jest podstawą. Nie możesz powiem, nawet amatorsko, biegać w dżinsach i koszulce polo, gdyż po prostu byłoby ci bardzo niewygodnie. Przy bieganiu istotne jest wszystko, co na siebie założysz, nawet skarpetki oraz bielizna. Jednocześnie początkującym osobom raczej odradza się kupowanie drogich, markowych dresów i jeszcze droższych sportowych butów. Najlepiej najpierw zainwestować małą sumę pieniędzy, szukając okazji i promocji. Nie warto bowiem wydawać kroci na profesjonalny strój, ponieważ po kilku dniach twój zapał do biegania może się skończyć, a ty niepotrzebnie zostaniesz biedniejszy o kilka stówek.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Przed każdym treningiem pamiętaj o 10-minutowej rozgrzewce ogólnorozwojowej, a po zakończeniu biegu o rozciąganiu. To integralne części każdego treningu.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz