Zakumaj.pl

Atrakcje turystyczne Kuby

Atrakcje turystyczne Kuby

Kuba uznawana jest przez wielu za fascynującą wyspę i równie interesujący kraj. Przez kilkanaście lat wycieczki turystyczne do tego państwa nie cieszyły się wielką popularnością, jednak teraz tendencja ta zmienia się i chętnych jest coraz więcej. Większości ludzi Kuba kojarzy się z pięknymi plażami, biedą oraz cygarami, warto dowiedzieć się, czy poza tym można na niej znaleźć coś jeszcze.

 • Hawana

  Hawana

  Stolica Kuby jest tak samo intrygująca, jak cały kraj. Kolorowa mieszanka różnych stylów oraz epok. Domy z okresu kolonialnego, domy przypominające gotyk, barok i XX-wieczne artystyczne aranżacje architektoniczne. Miasto zadziwiające i miasto kontrastów, w którym nikogo nie dziwi, że obok biednego domu parkuje nowoczesny samochód. Punktami obowiązkowymi w trakcie wizyty w Hawanie są przede wszystkim kościół świętego Krzysztofa oraz bulwar Malecon, z którego można podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Warto obejrzeć ją zarówno za dnia, jak i wieczorem, kiedy zachodzące słońce pogłębia kolory miasta.

 • Dolina Vinales

  Dolina Vinales

  Natura potrafi tworzyć zadziwiające dzieła. Jednym z nich jest kubańska Dolina Vinales, w której znajdują się liczne pagórki, mogoty, wyrzeźbione przez czas i wodę na przestrzeni tysięcy lat. Porasta je różnorodna, zielona roślinność, a same pagórki stanowią atrakcję turystyczną tak z zewnątrz, jak i wewnątrz, poprzecinane są bowiem licznymi jaskiniami i tunelami. Największe z nich można zwiedzać i to na dwa sposoby – pieszo oraz motorówkami, co potęguje wrażenie, jakie robi zwiedzanie wnętrza tak ciekawych obiektów.

 • Zobacz krokodyle

  Zobacz krokodyle

  Na Kubie coś ciekawego dla siebie znajdzie każdy wielbiciel mocnych wrażeń. Półwysep Zapata oferuje farmę i park pokazowy krokodyli. Możliwości zbliżenia się do niebezpiecznych i wielkich gadów jest tutaj bardzo wiele. Można zajrzeć do pyska bestii i policzyć jej wszystkie zęby, można zrobić sobie z nią zdjęcie, a do tego można otrzymać ją na talerzu, co cenią sobie niektórzy wielbiciele bardzo egzotycznych smaków. Poza krokodylami na półwyspie znajduje się również wioska Guama, która nie tylko obrazuje to, jak i w czym mieszkali żyjący tu kilka wieków temu Indianie, ale równie zaprasza do zamieszkania w niej i poczucia się przez chwilę jak w czasach przed przybyciem w te strony Krzysztofa Kolumba.

 • Kuchnia kubańska

  Egzotyczna Kuba sprawia, że każdy turysta zainteresowany jest kuchnią kubańską oraz podawanymi w niej specjałami. Jadąc na wyspę, nie warto brać własnych zapasów ani nawet tęsknić za domowym jedzeniem, ponieważ Kubańczycy mają wiele do zaoferowania. Ich kuchnia łączy w sobie wpływy kuchni europejskiej, afrykańskiej i kreolskiej, więc jest prawdziwą mieszanką smaków. Do najczęściej podawanych mięs należą wieprzowina oraz kurczaki, które często podaje się z ryżem i czarną fasolką przyrządzaną na różne sposoby. Przed daniem tego rodzaju można otrzymać treściwą zupę, pełną dodatków, zaspokajającą głód po zwiedzaniu najbliższej okolicy. Całość można popić doskonałym Mojito, a na deser zjeść jedyne w swoim rodzaju słodkie banany.