Zakumaj.pl

Co mówi o nas kształt nosa?

3.8 (razem głosów: 16)

Czy wiesz, że istnieje nauka wykonująca pomiary części ciała człowieka, by na ich podstawie określać jego cechy charakteru? Nauka ta nazywa się biometrią, a na uwagę zasługuje między innymi analiza naszych nosów. Sprawdź zatem, co mówi o tobie twój nos.

Co mówi o nas kształt nosa?
 • Prosty i szlachetny nos

  Prosty i szlachetny nos

  Inaczej nos ten nazywany jest greckim. Charakteryzuje ludzi rzeczowych i ciężko pracujących. Stawianie sobie wysoko poprzeczki i trudności w pogodzeniu się z porażką to charakterystyczne cechy posiadaczy prostych nosów. Ludzie o szlachetnych nosach myślą logicznie i są świetnymi organizatorami.

 • Zadarty nos

  Zadarty nos

  Niezmiernie atrakcyjny, zadarty nos u człowieka świadczy o jego optymistycznym podejściu i bogatym wnętrzu. Określa ludzi opiekuńczych, pełnych troskliwości i miłości. Osoby z zadartym nosem zazwyczaj są bardzo dobrymi współmałżonkami i nie mają problemów na płaszczyźnie seksualnej.

 • Orli nos

  Orli nos

  Osoby o takim nosie z reguły mają buntowniczą naturę i lubią chodzić swoimi własnymi drogami. Ich posiadacze uwielbiają pracę umysłową i posiadają wysoki iloraz inteligencji. Orli nos świadczy również o dużej dozie humoru, dystansu do siebie i wielkim życiowym optymizmie.

 • Rzymski nos

  Rzymski nos

  Rzymski nos jest lekko zakrzywiony na grzbiecie i dość mocny. Ludzie o takim typie nosa to urodzeni przywódcy. Wszystkie decyzje dogłębnie analizują i nie są pochopni w osądach. Rzymski nos posiadają osoby, które cechuje umiejętność doskonałego wpływania na innych. Często są to ludzie apodyktyczni i działający bez skrupułów. Posiadacze rzymskiego nosa są ambitni i odważni.

 • Nubijski nos

  Nubijski nos

  Nos ten to nos długi i dość szeroki u nasady. Charakteryzuje ludzi ciekawych świata i takich, którzy nie ukrywają swoich emocji. Osoby o nubijskim nosie nie bez powodów lubią być w centrum uwagi i wszelkich wydarzeń. Są nimi bowiem ludzie, których można nazwać prekursorami zmian i twórcami nowych rozwiązań. Nubijski nos cechuje ludzi, dla których w życiu bardzo istotna jest pasja.

 • Haczykowaty nos

  Haczykowaty nos

  Taki nos posiadają osoby dążące do perfekcji. Osoby o haczykowatym nosie zawsze muszą mieć wszystko zapięte na ostatni guzik i trudno jest im cokolwiek wyperswadować z ich zamysłu. Cechy charakterystyczne osób z haczykowatym nosem to stanowczość, niekiedy nawet desperacja, upór i pewność siebie. Nie do końca jednak można przypisać im zadufanie w sobie, bo są one jednak bardzo wrażliwe na krzywdę i cierpienie innych. Lubią pomagać i jednocześnie czerpią z tego wielką satysfakcję.