Zakumaj.pl

Co powinnaś robić, aby być dobrą teściową?

Co powinnaś robić, aby być dobrą teściową?

Jeśli w niedługim czasie zostaniesz teściową lub właśnie nią zostałaś, w tym artykule znajdziesz kilka cennych porad, jak najlepiej wypełniać tę rolę. Co zrobić, by złamać stereotyp złej i wtrącającej się we wszystko teściowej? Najlepiej nie popełniać podstawowych błędów w relacjach z żoną syna. Istnieją pewne kwestie, których powinnaś zdecydowanie unikać, których Ci nawet nie wypada Ci robić. Jest również szereg rzeczy, do których masz po prostu prawo. Jeśli wcielisz w życie proponowane tutaj zasady, Twoja synowa będzie Cię wychwalała jako najlepszą teściową, jaka mogła się jej kiedykolwiek trafić! A Ty poczujesz się ważna, szanowana i potrzebna.

 • Nie wtrącaj się w życie małżeńskie Twego syna

  Nie wtrącaj się w życie małżeńskie Twego syna

  Podstawową zasadą, która musisz się kierować, by zaskarbić sobie sympatię synowej, jest niewtrącanie się w życie jej i Twojego syna. Pamiętaj, że stanowią oni małżeństwo, osobną rodzinę, związek. Nie wolno Ci wtrącać się w podejmowane przez nich decyzje. Nie masz prawa złościć się, jeśli mają swoje zdanie na dany temat. To dorośli ludzie. Podobnie rzecz ma się z odwiedzinami. Jeśli planujesz wybrać się do nich, zadzwoń, zapytaj, czy możesz wpaść z wizytą. Nie przychodź bez zapowiedzi!

 • Bądź elastyczna

  Czasem warto się dostosować, ustąpić w pewnych kwestiach. Spróbuj dostosować się do sytuacji. Jeśli synowa z synem nie mogą przyjechać do Ciebie na obiad w Boże Narodzenie, zaproś ich na Drugie Święto. Nie obrażaj się, nie nakłaniaj do niczego. Próba podsunięcia alternatywnego rozwiązania będzie tutaj najlepsza. Podobną elastycznością powinnaś się wykazać, podejmując próbę pomocy w kuchni czy przy dzieciach. Najpierw zapytaj, nie podejmuj sama inicjatywy. Wyczuj granicę, której nie powinnaś przekraczać, i zaakceptuj ją w pełni.

 • Cierpliwość

  Okaż synowej cierpliwość i wyrozumiałość. Pozwól jej poznawać Cię. Nie wymagaj od niej od razu, aby wiedziała o Tobie wszystko, znała wszystkie Twoje nawyki i zachowania i wiedziała, czego od niej oczekujesz. Nie dziw się, że czasami jest wobec Ciebie podejrzliwa. Stopniowo buduj swoją pozycję w jej oczach. Musi upłynąć trochę czasu, nim wasza relacja będzie naprawdę mocna. Rozmawiajcie. Jeśli widzisz, że coś ją w Tobie denerwuje, zapytaj, czego nie akceptuje w Twoim zachowaniu.

 • Czego nie wypada Ci robić?

  Nie wpadaj z niezapowiedzianymi wizytami. Wystarczy jeden SMS, telefon – będzie to forma okazania szacunku synowej. Nie narzucaj się także z udzielaniem synowej rad i wskazówek, a szczególnie, jeśli chodzi o wychowanie dzieci. Jeśli będzie potrzebowała pomocy, sama się o nią zwróci. I co najważniejsze – bądź wobec niej szczera! Dziel się informacjami o zdrowiu, samopoczuciu. Pokaż jej, że zależy Ci na jej trosce i opinii. Synowa odwdzięczy Ci się tym samym, widząc, że liczysz się z jej zdaniem.