Zakumaj.pl

Co robić, żeby się nie nudzić w szkole?

2.3 (razem głosów: 5)
Co robić, żeby się nie nudzić w szkole?

Szkoła to codzienny obowiązek każdego dziecka lub nastolatka, więc przez tych kilka lat na pewno przyzwyczaiłeś się do porannego wstawania, lekcji do wczesnego popołudnia oraz potem nauki wieczorami. Jednak chodzenie do szkoły nie jest zapewne twoim ulubionym zajęciem i czasami, na wolnych lekcjach, „okienkach” albo dłuższych przerwach, wraz z twoimi znajomymi nudzicie się, zwłaszcza jeśli jest późna jesień albo zima i nie możecie nawet wyjść na zewnątrz, przed budynek szkoły. Trzeba wówczas zorganizować sobie inne rozrywki. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które możesz wykorzystać – dotyczą one zarówno spędzania czasu w pojedynkę, jak i ze szkolnymi znajomymi.

 • Zrób zadanie domowe

  Choć z pewnością nie jest to twoja ulubiona forma spędzania czasu, to jednak jest ona nie dość, że pożyteczna, to na dodatek wciągająca i zabije nudę. Kiedy masz jakieś okienko albo dłuższą przerwę, na której wszyscy się nudzą, możesz wówczas wyciągnąć zeszyt oraz książkę i odrobić zadanie domowe na jutro czy też inny dzień. Tym samym będziesz miał więcej wolnego czasu w domu.

 • Czytanie książki

  Czytanie książki

  Kolejnym sposobem na zabicie nudy w pojedynkę jest czytanie książki. Jeśli jesteś molem książkowym, to idealna propozycja dla ciebie. Warto nosić przy sobie kieszonkowe wydania książek, gdyż są lekkie i nie będą ci ciążyć w plecaku. Na przerwach oraz czekając na przystanku czy też podczas jazdy autobusem możesz wyciągnąć książkę i przeczytać kilka stron. To cię odpręży oraz wyciszy.

 • Słuchaj muzyki

  Kolejną czynnością, którą możesz robić na przerwach oraz wolnych zajęciach, jest słuchanie muzyki. To idealne rozwiązanie dla osób, które muzyka uspokaja, pomaga się zrelaksować oraz odstresować, na przykład przed ważnym sprawdzianem. Stwórz swoją własną składankę takich odprężających piosenek, których będziesz mógł posłuchać w szkole. To rozwiązanie umili ci również czas podczas podróży autobusem.

 • Minigry planszowe

  Od kilku lat można kupić minigry planszowe, coś podobnego do kieszonkowych wydań książek. Mają one mniejsze opakowania oraz mniejsze plansze i idealnie nadają się, aby zabrać je do szkoły, w podróż albo na wycieczkę. Możecie prowadzić rozgrywki na długich przerwach lub podczas wolnych lekcji albo „okienek”. To doskonała zabawa dla całej grupy, co z pewnością was zintegruje.

 • Gry karciane

  Alternatywą dla gier planszowych są gry karciane. Wcale nie muszą to być jednak zwykłe karty, gdyż one mogą was szybko znudzić. Ciekawą grą tego typu, która zabije nudę, ale także was wciągnie, są „Czarne historie”. Gra polega na rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i może w nią grać nawet kilkanaście osób, a zabawa jest naprawdę udana.

 • Gry na komórce

  Gry na komórce

  Ostatnią propozycją są gry na telefonie komórkowym, który przecież i tak pewnie codziennie nosisz ze sobą do szkoły. Ściągnij na niego swoją ulubioną grę i zabijaj nią czas podczas długich przerw, a nawet nudnych lekcji, jeśli nauczyciel nie widzi. Pamiętaj jednak, iż belfrów warto posłuchać chociaż od czasu do czasu.