Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to nie tylko stolica Francji, ale też miasto w sam raz dla zakochanych. Jeżeli wybierasz się w podróż do Paryża, powinieneś wcześniej zastanowić się, co odwiedzisz. Odpowiednio zaplanowany plan zwiedzania pozwoli ci cieszyć się pięknem tego miasta bez stresu, że czegoś nie zdążysz zobaczyć. W poniższym artykule znajdziesz miejsca, które koniecznie powinieneś zobaczyć, gdy już dotrzesz do Paryża.

 • Wieża Eiffla

  Wieża Eiffla

  Jeżeli myślisz o Paryżu oczami wyobraźni, w pierwszej kolejności widzisz oczywiście rozpoznawalną na całym świecie Wieżę Eiffla. Jej budowę ukończono w 1889 roku, żeby uczcić setną rocznicę zakończenia Rewolucji Francuskiej oraz Wystawę Światową. Z zamierzenia miała być wyłącznie tymczasową budowlą, po dwudziestu latach miano ją rozebrać. Na szczęście Gustaw Eiffel, który był jej konstruktorem, nie dopuścił do tego. Dzięki jego eksperymentom z drutem telegraficznym wieża stoi po dziś dzień. Rozciąga się z niej widok na panoramę miasta, której nie zobaczysz w takiej okazałości z żadnego innego punktu widokowego w Paryżu. Niestety, wszystko ma swoje minusy, w tym przypadku musisz liczyć się długimi kolejkami, zwłaszcza w okresie lata. Jednak dla tego widoku warto postać w kolejce i złapać trochę paryskiej opalenizny.

 • Luwr

  Luwr

  Będąc w Paryżu, powinieneś również udać się do Luwru, czyli pałacu, w którym znajdują się najbardziej znane dzieła sztuki. Aby wejść do muzeum, będziesz musiał przejść przez szklaną piramidę, rozsławioną przez wiele filmów i książek. W Luwrze znajdziesz dzieła pochodzące z Bliskiego Wschodu, starożytnego Egiptu, Grecji oraz Rzymu, obrazy niderlandzkie, francuskie, niemieckie, hiszpańskie, włoskie. Nie będziesz w stanie dokładnie zwiedzić całego muzeum w jeden dzień, dlatego powinieneś skupić się na wybranych działach. Dzięki temu będziesz mógł gruntownie zapoznać się np. z rzeźbami.

 • Katedra Notre Dame

  Katedra Notre Dame

  Katedra Notre Dame, czyli miejsce zamieszkania słynnego dzwonnika Quasimodo, może być kolejnym ważnym punktem na trasie twojej wycieczki po Paryżu. Jej budowa najprawdopodobniej została rozpoczęta na początku XII wieku, w miejscu, w którym wcześniej stały dwa inne kościoły z IX wieku. Katedra była wznoszona przez ponad 170 lat, co wydaje się nieprawdopodobnie długim okresem jak na budowę kościoła. W jej wnętrzu znajdują się obrazy i rzeźby, które przedstawiają sceny z życia Matki Boskiej oraz Sąd Ostateczny. Katedra została wykonana w stylu gotyckim, a jej główne ozdoby stanowią przepiękne witraże i rozety.

 • Montmartre

  Montmartre

  Montmartre stanowiło niegdyś centrum rozrywki i było świadkiem spotkań bohemy artystycznej. Ta dzielnica była kiedyś zamieszkiwana przez sławnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Będąc na Montmartre, możesz zwiedzić tamtejsze muzeum. Zwieńczeniem pobytu na Montmartre będzie wizyta na spektaklu w  Moulin Rouge. Charakterystycznym elementem budynku kabaretu jest duży czerwony młyn, który znajduje się na jego dachu. Same występy charakteryzuje przepych, dbałość o szczegóły, różnorodność kostiumów czy zbierane każdorazowo przez artystów oklaski.