Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć w Palermo?

5.0 (razem głosów: 1)
Co warto zobaczyć w Palermo?

Stolicą Sycylii jest Palermo – miasto znane z pięknych widoków i smacznego jedzenia. To miasto, które nie pozwoli ci się nudzić w czasie pobytu w nim. Jest położone w malowniczej, lekko górzystej okolicy i jak większość włoskich miast, jest pełne życia i wspaniałych, historycznych budowli. Jeżeli jesteś smakoszem, znajdziesz w nim wiele znanych na świecie restauracji, które serwują najpyszniejsze, tradycyjne włoskie potrawy. Co powinieneś zobaczyć po przyjeździe do Palermo? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 • Pałac Normanów

  Pałac Normanów

  Sycylia jest uważana za najbardziej tajemniczy włoski region. Palazzo dei Normanni był rezydencją władców państwa sycylijskiego, a obecnie mieści się w nim siedziba Sycylijskiego Zgromadzenia Regionalnego. Został zbudowany około X wieku naszej ery i należy do najważniejszych zabytków miasta.

 • Zamek La Zisa

  Zamek La Zisa

  W pobliżu Pałacu Normanów znajduje się wyraźnie zainspirowany architekturą mauretańską zamek La Zisa. Wybudowano go jako letnią rezydencję władców sycylijskich. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że Sycylia była łącznikiem między Afryką i Bliskim Wschodem a Europą. Zisa to słowo wywodzące się z arabskiego i znaczy tyle, co szlachetny.

 • San Giovani Degli Eremiti

  San Giovani Degli Eremiti

  We Włoszech nie powinna dziwić cię duża ilość kościołów. To na wskroś katolickie państwo, w którym na pierwszym miejscu znajduje się religia. Nawet sławna niegdyś mafia sycylijska respektowała budynki kościelne. San Giovanni Degli Eremiti to zdecydowanie najpiękniejszy kościół na Sycylii i jeden z piękniejszych we Włoszech.

 • Teatro Politeama

  Teatro Politeama

  Plac przy teatrze jest miejscem, gdzie spotykają się mieszkańcy miasta i turyści, którzy przyjeżdżają tu, by móc podziwiać ten wspaniały budynek w blasku sycylijskiego słońca. Teatro Massimo również warto jest zobaczyć, gdyż jest największym budynkiem teatru we Włoszech i jednym z największych na Starym Kontynencie.

 • Ogród botaniczny

  Ogród botaniczny jest oazą w centrum hałaśliwego miasta. To prawdziwa gratka dla osób kochających przyrodę. Orto botanico di Palermo należy do najstarszych w całej Europie. Ma również bogate zbiory okazów roślin z całego świata, jest ich tu około dwunastu tysięcy. To dużo, prawda?

 • Katedra w Palermo

  Katedra w Palermo

  Jest najpiękniejszym i najlepiej oddającym ducha katolicyzmu we Włoszech obiektem w całym regionie. Budynek stoi już od 1500 lat i nadal wygląda wspaniale. Pierwotnie katedra została wzniesiona jako kaplica cmentarna, jednak w IV wieku przekształcono ją w bazylikę. Jej losy nie były zbyt dobre. Została zniszczona w czasie najazdu Wandali, a w czasach panowania arabskiego przekształcono ją w meczet. Odzyskali ją dopiero Normanowie, jednak uległa zniszczeniu w czasie trzęsienia ziemi. Odbudowano ją jednak i obecnie możemy podziwiać jej piękno.

 • Fontanna Wstydu

  Fontanna Wstydu

  Fontana della Vergogna to atrakcja dla wszystkich tych, których nudzi zwiedzanie zamków i kościołów. Wybudował ją w 1554 roku we Florencji Francesco Camilliani i została umieszczona w prywatnym ogrodzie. W 1584 roku przewieziono ją jednak do Palermo, gdzie ustawiono ją na pięknym placyku Piazza Pretoria.

 • Zamek Utveggio

  Zamek Utveggio

  Znajduje się na szczycie Góry Pielgrzyma. Pomimo korzystnego położenia nie został zbudowany w celach obronnych – to wspaniała rezydencja z widokiem na całe miasto. Właśnie dla tej cudownej panoramy warto zajrzeć w to miejsce.

 • Villa Trabia

  Villa Trabia

  To rezydencja, w której znajdują się najpiękniejsze ogrody na wyspie, a może nawet w całych Włoszech. Obecnie mieści się tu biblioteka miejska oraz punkt, w którym możesz za darmo skorzystać z internetu.

 • Katakumby Kapucynów

  Osoby, które dużo podróżują, z reguły nie pamiętają wszystkich zwiedzonych miejsc. Z Katakumbami Kapucynów będzie jednak inaczej. Znajdziesz w nich szczątki zamożnych osób i tych, które należały do kleru, zachowane w stanie idealnym. Ciała są ułożone w niszach lub wiszą na specjalnych hakach, niektóre mają wciąż dobrze widoczne rysy twarzy. Dzieci, a także osoby o słabych nerwach nie powinny zwiedzać tego miejsca.