Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć w Toruniu?

5.0 (razem głosów: 2)
Co warto zobaczyć w Toruniu?

Toruń w świadomości społecznej słynie tylko z pierników oraz Mikołaja Kopernika. Nie ma w tym nic dziwnego, tradycja wypiekania pierników sięga tu średniowiecza, a marka toruńskich pierników jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek polskich. Natomiast, jak wiemy, Mikołaj Kopernik to postać znana na całym świecie dzięki teorii układu heliocentrycznego, burzącej cały poprzedni porządek astronomiczny. Toruń jest jednak miastem wielowymiarowym i można zobaczyć w nim znacznie więcej niż pomnik słynnego Polaka oraz sklepy firmowe z wypiekami. Jeśli planujesz wycieczkę do Torunia, sprawdź koniecznie, co możesz tam zobaczyć.

 • Starówka

  Starówka

  W samym centrum miasta rozciąga się gotycka starówka, która przenosi nas w czasie do średniowiecza. Obowiązkowym punktem zwiedzania starówki jest Ratusz Staromiejski, będący głównym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu. W ratuszu znajdują się pokaźne zbiory sztuki gotyckiej oraz galeria malarstwa. Warto również udać się do znajdującej się nieopodal Ratusza Bazyliki katedralnej Św. Jana Chrzciciela oraz Św. Jana Ewangelisty. No i oczywiście, nie zapomnij zrobić sobie zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika – to symbol toruńskiej Starówki.

 • Wypiek pierników

  Wypiek pierników

  Jeśli chcesz upiec swój ozdobny piernik w kształcie serca, katarzynki lub chociażby kogucika, udaj się do Domu Mikołaja Kopernika. To kolejny oddział toruńskiego Muzeum Okręgowego, w którym pod okiem mieszczki upieczesz piernik, a ponadto dowiesz się trochę o jego historii na terenie Torunia i dawnych zwyczajach z nim związanych.

 • Dom Legend Toruńskich

  Na starówce działa także Dom Legend Toruńskich. Warto się dam wybrać, zwłaszcza jeśli zwiedzacie Toruń wraz z dziećmi, to będzie dla nich fantastyczne urozmaicenie oraz wspaniała zabawa. Dom Legend Toruńskich to specyficzna forma teatru, pełna magicznych legend i opowieści.

 • Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

  Młyn Wiedzy, otwarty pod koniec 2013 roku, to centrum nauki znajdujące się na terenie dawnych młynów Richtera. Jest to idealne miejsce zarówno dla maluchów, jak i nastolatków czy dorosłych – każdy może odnaleźć dla siebie coś ciekawego i inspirującego. Sale zostały zaaranżowane tematycznie i mają pomóc zapoznać się z tematami z takich dziedzin nauki, jak medycyna, biologia, fizyka czy chemia. Dużą atrakcją Centrum jest Wahadło Foucaulta – najdłuższe takie wahadło zamontowane nas stałe na terenie Polski i naprawdę robiące wrażenie.

 • Spacer po bulwarach

  Po intensywnym zwiedzaniu można udać się na bulwary, aby odpocząć nad Wisłą. Spacer po bulwarach toruńskich będzie formą aktywnego relaksu. Jako ciekawostkę można dodać, że zostało na nim nakręconych kilka scen z kultowego filmu „Rejs” Marka Piwowskiego.