Zakumaj.pl

Co można zwiedzić, będąc we Wrocławiu?

Co można zwiedzić, będąc we Wrocławiu?

O miano najpiękniejszego miasta w Polsce Wrocław może konkurować jedynie z Krakowem. Miasto leży na południu kraju, w województwie dolnośląskim. Najprawdopodobniej powstało na miejscu grodu z IV wieku, który zlokalizowany był na Ostrowie Tumskim. W 1000 roku założono tu biskupstwo. Wrocław potocznie jest nazywany „polską Wenecją”, gdyż ulokowano go na wielu wysepkach na Odrze. Poniżej opiszemy miejsca, które warto zobaczyć po przyjeździe do tego miasta.

 • Stary Rynek

  Stary Rynek

  Zwiedzanie większości miast zaczyna się tradycyjnie od Starego miasta. W przypadku Wrocławia dobrze jest wybrać się na Stary Rynek. Znajduje się tam Stary Ratusz, który był przez wieki zmieniany i rozbudowywany, przez co stał się mieszanką stylów architektonicznych, z wyraźną dominacją gotyckiego. Do najbardziej interesujących elementów budynku należy zegar. W podziemiach ulokowano Piwnicę Świdnicką, która należy do grona najstarszych restauracji europejskich. Na Starym Rynku odbywają się liczne koncerty, festiwale i wystawy.

 • Hala Stulecia

  Hala Stulecia

  W tym miejscu odbywa się mnóstwo koncertów i festiwali muzycznych, jak np. oblegany przez fanów muzyki reggae One Love Sound Fest. Hala to modernistyczna budowla, którą w XX wieku zaprojektował Max Berg. Została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 • Ostrów Tumski

  Ostrów Tumski

  Ostrów Tumski przestał być wyspą w XIX wieku, kiedy to zasypano jeden z odłogów Odry. Będąc tutaj, możesz wstąpić na chwilę do Katedry Jana Chrzciciela, wybudowanej w stylu gotyckim. Katedra jest uznawana za najpiękniejszy kościół w mieście. Ogrom przestrzeni i obrazy świętych wzbudzają w przychodzących tu ludziach zachwyt, a także zmuszają do refleksji.

 • Ogród zoologiczny we Wrocławiu

  ZOO we Wrocławiu to najbardziej znany obiekt tego typu w Polsce, głównie dzięki programowi „Z kamerą wśród zwierząt”. Działa od 1865 roku. Będąc tu, możesz zobaczyć mnóstwo egzotycznych, interesujących dzikich zwierząt. Jest tu również miejsce, w którym możesz w spokoju napić się kawy lub coś zjeść.

 • Rejs po Odrze

  Rejs po Odrze

  Rejs po rzece pozwoli ci zobaczyć miasto z całkiem innej perspektywy. Jeżeli zdecydujesz się na wycieczkę po Odrze, nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu. W trakcie rejsu możesz bowiem zrobić wiele pięknych zdjęć.