Zakumaj.pl

Co warto zwiedzić na wyspach Phi Phi?

Co warto zwiedzić na wyspach Phi Phi?

Te wyspy o obco brzmiącej nazwie to archipelag należący do Tajlandii, leżący w niezwykle interesującej prowincji Krabi. Dla turystów, którzy marzą o wypoczynku, egzotyce i wakacjach jak z bajki z czystymi plażami i przejrzystą wodą, wyspy Phi Phi będą idealnym miejscem.

 • Ko Phi Phi Le

  Ko Phi Phi Le

  Wyspa Ko Phi Phi Le nie jest stale zamieszkana. Ożywia się dopiero w sezonie turystycznym, gdy do jej brzegów przypływają liczni podróżnicy z różnych stron świata, którzy pragną obejrzeć nie tylko przyrodę, ale przede wszystkim jaskinie, znajdujące się na wyspie. Największą z nich jest Tham Viking. Nazwa wzięła się od znajdujących się wewnątrz malowideł, które przedstawiają łodzie Wikingów. Jest to interesująca ciekawostka zarówno dla turystów, jak i dla naukowców, ponieważ nadal pozostaje sekretem, kiedy Wikingowie przybyli w te rejony. W jaskini, u jej sklepienia znajdują się liczne gniazda jaskółek, które w Tajlandii są cenionym przysmakiem służącym do przygotowywania zupy, o której każdy słyszał, lecz nie każdy ma odwagę spróbować.

 • Ko Phi Phi Don

  Ko Phi Phi Don

  Znana jest zarówno ze względu na turystykę, jak i przez wzgląd na to, że jest jedyną zamieszkałą stale wyspą w tym archipelagu. Jest jednocześnie parkiem narodowym, jednak nie przeszkadza to w istnieniu tutaj licznych hoteli, restauracji, miejsc, z których swobodnie mogą korzystać przybywający na nią turyści. Kusi ich przede wszystkim woda, jak i możliwość rejsów tradycyjnymi łodziami, połączonych z obserwacją morskiej flory oraz fauny. W jasnych wodach otaczającego wyspy morza jest to niezwykłe przeżycie. Warto wiedzieć, że Phi Phi Don widziana z lotu ptaka przypomina motyla z rozpiętymi skrzydłami. Wiele takich zdjęć można znaleźć na pocztówkach, dzięki czemu można przekonać się o tym chociaż na zdjęciu.

 • Wyspa Małp

  Wyspa Małp

  Archipelag wysp Phi Phi oferuje również wycieczki na wyspę pełną małp. Ze względu na to, że cała wyspa jest rezerwatem, małpy mogą swobodnie żyć na niej w dużej liczbie. Rezerwat jest chętnie odwiedzany przez turystów, więc przywykły one do obecności człowieka. Często nie uciekają, a jeśli jest się w posiadaniu bananów, można je nawet nakarmić. Mniejsze małpy siadają czasami na ramieniu i zdarza się, że są to akcje z zaskoczenia, na które turyści różnie reagują. Wędrówka po wyspie małp odbywa się po wyznaczonych drewnianych ścieżkach.

 • Nurkowanie na Phi Phi

  Nurkowanie na Phi Phi

  Poza pięknymi widokami wielu turystów kuszą możliwości nurkowania na wyspach Phi Phi. Są one słynne z umożliwiania nurkowania oraz z widoków, jakie można podziwiać pod wodą. Najlepsze do nurkowania są dwa miejsca – zatoka Maya oraz wyspa Bamboo, o niewielkich rozmiarach, ale za to w pięknym otoczeniu. W tych dwóch miejscach można zobaczyć najwięcej koralowców, jak również fascynujących, kolorowych ryb, które uzupełniają podwodne widoki. Nurkowanie, zwłaszcza dla początkujących, nie jest zazwyczaj długie, jednak zostawia niezwykłe wspomnienia z Phi Phi, zwłaszcza że można zrobić sobie zdjęcia w stroju nurka.