Zakumaj.pl

Dekoracyjny kapelusz czarownicy na Halloween

5.0 (razem głosów: 1)
Dekoracyjny kapelusz czarownicy na Halloween

Wiedźmy wszelkiego rodzaju są związane z Halloween, więc łatwo znaleźć ozdoby, które przypominają ich postacie. Głowy wiedźm, wiedźmy na miotle, stojące w ogrodzie, ciastka-wiedźmy, wszystko to jest elementem charakterystycznego halloweenowego wystroju. Aby włączyć się w święto całym sobą, warto wykonać kapelusz czarownicy, który można wykorzystać do przyozdobienia mieszkania.

 • Jakich przedmiotów potrzeba?

  Jakich przedmiotów potrzeba?

  Przygotowanie małych czapeczek czarownicy nie powoduje problemów, jeśli wcześniej skompletuje się odpowiednie przedmioty. Należą do nich:
  * cyrkiel,
  * czarny brystol,
  * nożyk do papieru,
  * klej hobbystyczny,
  * wykałaczki (opcjonalnie).

 • Etap pierwszy

  Na czarnym brystolu narysować cukrem 3 koła. Jedno powinno mieć średnicę 7 cm, natomiast pozostałe po 5 cm. Po narysowaniu wszystkich wyciąć je, zachowując ładny kształt.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Małe koła odsunąć na bok, większe przeciąć nożyczkami na pół, uzyskując dwie mniejsze części. Po wykonaniu tej czynności przeciąć obie połówki i zwinąć tak, aby uzyskać zgrabne stożki. Skleić je z boku klejem i lekko przycisnąć, żeby nie rozpadły się po puszczeniu.

 • Etap trzeci

  Następny krok uzależniony jest od tego, do czego mają służyć ozdobne kapelusze. Jeśli mają ozdabiać końcówki łyżeczek, wówczas należy naciąć na środku mniejsze kółka, tak żeby w otwory wsunęła się łyżeczka. Jeśli mają posłużyć za ozdoby wykałaczek, wystarczy zrobić w papierze, na środku niewielką dziurkę. Wybrane rozwiązanie wykonać nożykiem do papieru.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Na stożki z połówek większego koła nanieść klej, po czym przykleić na sam środek czarnych kółek. Przycisnąć lekko. Pozostawić do zaschnięcia. Po kilku minutach, kiedy klej całkowicie stwardnieje, kapelusiki są gotowe do używania i ozdabiania.