Zakumaj.pl

Halloweenowe dekoracje – wiszące nietoperze

Halloweenowe dekoracje – wiszące nietoperze

W naszym kraju nie obchodzi się Halloween. No a przynajmniej nie w takiej formie, w jakiej świętuje się w Stanach Zjednoczonych. Nasze dzieci nie przechadzają się ulicami miast, miasteczek albo wsi w ciekawych przebraniach. Jednakże znane jest nam hasło „cukierek albo psikus”. W naszym kraju z okazji Halloween przebierają się głównie młodzi ludzie, którzy podążają na imprezy. Nie zapominajmy jednak o tym, że następnego dnia obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Dla wielu z nas takie wycieczki na groby najbliższych są również pretekstem do odwiedzenia rodzin. Z tej racji można nieco połączyć dwie tradycje. Co mam na myśli? Dekoracje, które przyozdobią twój stół na ten szczególny czas. Jeżeli zawiesisz kilka ozdób nad stołem, przy którym następnego dnia będziesz spożywać posiłki w gronie krewnych, pokażesz im płynność, z jaką przenikają się różne kultury i zwyczaje. Najważniejsze jest to, że przygotowanie takiej dekoracji jest niezwykle proste. Poza tym nie zajmie ci zbyt wiele czasu, potrzebne ci będzie jedynie pół godziny. W dalszej części znajdziesz dokładne instrukcje, które ułatwią ci to zadanie.

 • Szablon

  Szablon

  Wielokrotnie powtarzałam i zrobię to raz jeszcze – podstawą sukcesu w przypadku większości prac manualnych jest odpowiedni szablon. Dzięki niemu wszystko staje się łatwiejsze. Jeżeli nie masz szablonu, niestety musisz stworzyć go własnoręcznie. A jak wiadomo, nie każdy z nas ma talent plastyczny. Możesz również poszukać sobie szablonu w internecie, niemniej to zajmuje zawsze trochę czasu. Tak się składa, że w tym kroku zamieszczamy go specjalnie dla ciebie. Zaoszczędzi ci to nieco pracy. Wystarczy, że powiększysz, wydrukujesz, a potem wytniesz nietoperza.

 • Odrysowywanie

  Po wycięciu nietoperza przyszedł czas na następny krok. Sięgnij po czarną kartkę papieru technicznego i ołówek, a potem zacznij odrysowywać zwierzaki. Gdy stworzysz satysfakcjonującą cię liczbę ozdób, trzeba będzie znowu sięgnąć po nożyczki. W momencie gdy wytniesz już wszystkie, czeka cię trochę trudniejsze zadanie. Trzeba będzie uformować delikatnie nietoperze. Płaskie ozdoby wyszły już z mody. Teraz na topie są modele, które mają więcej wymiarów. Dlatego też musisz lekko powyginać swoje ozdoby. Zacznij od złożenia ich na pół wzdłuż całej długości tułowia. Następnie odegnij skrzydła u styku z tułowiem.

 • Podwieszanie nietoperzy

  Podwieszanie nietoperzy

  Gdy ozdoby będą już gotowe, trzeba będzie je jakoś przywiesić nad stołem. Według mnie najlepsza do tego jest obręcz. Nie musisz jednak jej poszukiwać, gdyż bardzo łatwo przygotujesz ją własnoręcznie. Wystarczy, że z pomalowanej na czarno tektury wytniesz pasek o długości 80 – 90 cm. Następnie sklej ze sobą oba jego końce. Następnie sięgnij po igłę i nitkę. Przy ich pomocy bardzo łatwo nawleczesz nietoperze. Wystarczy, że zrobisz dziurki w głowie każdej z ozdób, a drugi koniec nitki przywiążesz do obręczy. Ciekawy efekt daje powieszenie ozdób na różnych wysokościach. Teraz wystarczy już tylko przywiązać w trzech punktach obręczy po kawałku wstążki. Następnie zwiąż je ze sobą i zawiąż na kolejnym kawałku, który przykleisz do sufitu. Do mocowania wystarczy jakaś grubsza taśma klejąca. I to już wszystko.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania ozdób do powieszenia nad stołem będą ci potrzebne:

szablony nietoperzy

nożyczki

czarny papier techniczny lub pomalowana wcześniej czarną farbką kartka

ołówek

nitka