Zakumaj.pl

Paznokcie z czaszkami – jak to zrobić?

0.5 (razem głosów: 1)
Paznokcie z czaszkami – jak to zrobić?

Poza udekorowaniem mieszkania na Halloween, można udekorować również własne paznokcie. Wystarczy mieć ciekawy pomysł albo skorzystać z podpowiedzi, którą podajemy poniżej i stworzyć wzór czaszki na paznokciach. Ładnie, interesująco i bardzo w stylu święta pełnego grozy.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Zanim zacznie się ozdabiać paznokcie, konieczne jest przygotowanie odpowiednich rzeczy, aby było to proste, łatwe i przyjemne. Wśród niezbędnych elementów potrzebne są:
  * biały, matowy lakier do paznokci,
  * czarny lakier do paznokci,
  * baza pod lakier do paznokci,
  * dłutka kulkowe, dwustronne,
  * pędzel do zdobienia paznokci, cienki,
  * utwardzacz do lakieru.

 • Etap pierwszy

  Na oczyszczone, suche i przede wszystkim odtłuszczone paznokcie nanieść bazę pod lakier. Gdy baza wyschnie, nanieść biały lakier do paznokci. Jedna warstwa może nie wystarczyć i trzeba będzie nanieść 2, a nawet 3. Należy pamiętać, że można to zrobić dopiero w momencie wyschnięcia poprzedniej.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Niewielką ilość czarnego lakieru wylać na folię aluminiową. Zanurzyć w niej grubszą część dłutka do zdobienia paznokci, po czym na każdym paznokciu obu rąk, blisko nasady paznokcia zrobić 2 kropki. Będą stanowiły oczy czaszki.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po zrobieniu oczodołów można przejść do wykonania jamy nosowej czaszki. Mniejszą końcówką dłutka należy zrobić poniżej oczu dwie nieduże kropki, które zleją się ze sobą delikatnie. Powtórzyć to na każdym paznokciu i poczekać, aż wszystkie wyschną.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Cienki pędzelek zanurzyć w czarnym lakierze, a następnie na każdym paznokciu poniżej nosa wykonać kilka pasków. Będą stanowiły zęby czaszki. Pozostawić do wyschnięcia, a potem zaaplikować utrwalacz na paznokcie.W tak prosty sposób można wykonać ciekawą ozdobę na paznokciach, która będzie pasowała do klimatu Halloween i do każdego stroju.