Zakumaj.pl

Jak być babcią idealną?

Jak być babcią idealną?

Nie od dziś wszystkim jest wiadomo, iż babcia to bardzo istotna postać w życiu każdego dziecka. Choć rzecz jasna to rodzice ponoszą największy trud wychowawczy, nie można zapominać o roli nieocenionej babci, która zawsze chętnie pomoże posprzątać, ugotuje coś pysznego, zaopiekuje się dzieckiem, kiedy będzie taka potrzeba. Każdy również wie, iż to w dużej mierze babcie odpowiedzialne są za rozpieszczanie swoich wnuków i wcale się z tym nie kryją, często na przekór matkom oraz ojcom ich wnucząt. Jeśli i tym masz zostać już niedługo babcią i chcesz wiedzieć, co powinnaś robić i jak się zachowywać, by zyskać tytuł babci idealnej, wówczas koniecznie przeczytaj porady dla ciebie przygotowane.

 • Pomagaj

  Rzecz jasna, w pierwszej kolejności jesteś babcią dla swoich wnucząt, ale jako babci przybywają ci także obowiązki wobec rodziców dziecka. Powinnaś im pomagać, zwłaszcza jeśli sama jesteś już na emeryturze i masz dużo wolnego czasu. Nie znaczy to, iż cały masz poświęcać dzieciom oraz wnuczkom, zwłaszcza, że i tobie należy się odpoczynek, ale jeśli twój syn lub córka poproszą cię o pomoc przy opiece nad dzieckiem, zgódź się. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebne są im twoje cenne rady oraz doświadczenie.

 • Nie rób na przekór rodzicom

  Musisz pamiętać, iż to do rodziców należy wychowanie dziecka i to oni wprowadzają pewne zasady, których ich pociecha musi przestrzegać. Nie możesz im robić na przekór ani też krytykować tych metod przy dziecku lub tym bardziej zmieniać je lub ich nie przestrzegać. To bardzo złe postępowanie, gdyż miesza dziecku w głowie i sprawia, ze rodzice mogą mieć w przyszłości duże problemy wychowawcze ze swoją pociechą. Zasady są wprowadzane po to, by ich przestrzegać i nauczyć czegoś dziecko, więc nie próbuj wmówić rodzicom, że ty wiesz lepiej.

 • Trochę rozpieszczaj

  Trochę rozpieszczaj

  To, że masz przestrzegać zasad rodziców, nie oznacza, że nie możesz robić tego, co babcie robią najlepiej, czyli rozpieszczać swojego wnuka. To oczywiste, że będziesz się tak zachowywać i rodzice dziecka raczej nie będą mieli o to do ciebie pretensji. Rozpieszczaniem może być dodatkowa porcja lodów czy pół godziny zabawy w piaskownicy dłużej, jednak nie przesadzaj z tymi przyjemnościami. Dziecko musi pamiętać, że istnieją jakieś granice oraz dyscyplina, ale rzecz jasna powinny również wiedzieć, że mają u ciebie bezpieczne i słodkie schronienie.

 • Pamiętaj o świętach wnucząt

  Nie ma nic wspanialszego niż świadomość, że ktoś pamięta o nas w dniu naszych świąt, czyli w urodziny oraz imieniny. Jeśli więc chcesz być babcią idealną, musisz pamiętać o tych właśnie dorocznych świętach swoich wnucząt. Wystarczy, że wręczysz im tego dnia czekoladę albo chociaż zadzwonisz z życzeniami i powiesz kilka małych słów, by poprawić im nastrój. Babcia to naprawdę jedna z najbardziej ukochanych osób, więc nic dziwnego, że to właśnie na jej słowa czekamy z utęsknieniem. To mały i niedrogi gest, a dużo znaczy.